На 18 април в гр. Горна Оряховица се проведе първото състезание, организирано от лицензираната Българска федерация по ММА с президент Станислав Недков.
В спортната зала на града се проведоха състезания по аматьорски ММА и събмишън граплинг, със съдиействието на ADCC България с президент Христо Христов.
Ето резултатите от граплинга:
Юноши
66 кг
1. Леонид Аспарухов
2. Микеле Юлиянов
3. Тони Лесов - Щурм Пазарджик
3. Рангел Енев - Щурм Пазарджик
77 кг
1. Марио Найденов - Zenith
2. Петър Христов - Архангел Стара Загора
3. Владимир Илчев - Архангел Стара Загора
Мъже
66 кг
1. Фатих Хюсеинов - Zenith
2. Панчо Панчев - Атила Стара Загора
3. Тихомир Петков - Десант Варна
3. Александър Янков - Архангел Стара Загора
77 кг
1. Делян Шкодрев - Десант Варна
2. Александър Евстатиев
3. Иво Неков - Zenith
3. Иво Манолов - ЦПК Варна
+80 кг
1. Илиян Георгиев - Десант Варна
2. Георги Симеонов - Десант Варна
3. Валентин Тилев - Щурм Пазарджик
3. Илия Вълов - Щурм Пазарджик
88 кг
1. Цветин Филипов - Zenith
2. Илиян Георгиев
Следват резултатите от ММА турнира за купа "Локомотив":
Кадети, 46 кг.
1. Асен Асенов - Бъдин-ММА, Видин
2. Стефан Стоянов - Архангел, Ст. Загора
Кадети, 54 кг.
1. Станимир Ганчев - ММА-Варна, Варна
2. Гален Йорданов - Локомотив, Г. Оряховица
3. Михаел Димов - Архангел, Ст. Загора
Кадети, 58 кг.
1. Михаил Рангелов - Би Риъл, Сандански
2. Антоан Дончев - Локомотив, Г. Оряховица
3. Станимир Иванов - Локомотив, Г. Оряховица
Кадети, 63 кг.
1. Марио Станков - ММА-Варна, Варна
2. Георги Иванов - Би Риъл, Сандански
Кадети, 69 кг.
1. Митко Мутафчиев - Би Риъл, Сандански
2. Благовест Конецовски - Боен клуб Сила, Враца
Кадети, 85 кг.
1. Рафи Кумруян - Щурм, Пазарджик
2. Петър Димитров - БИ Велинград, Велинград
3. Димитър Димитров - БИ Велинград, Велинград
Кадети, 100 кг.
1. Михаил Златков - Би Риъл, Сандански
2. Кристиян Валентинов - Боен клуб Сила, Враца
Юноши, 55 кг.:
1. Кирил Митков - Атила, Ст. Загора
2. Теодор Тодоров - Бойни спортове, Монтана
3. Денислав Гинов - Бойни спортове, Монтана
Юноши, 60 кг.:
1. Милан Еленов - БИ Велинград, Велинград
2. Кристиян Танев - Атила, Ст. Загора
3. Георги Георгиев - Атила, Ст. Загора
Юноши, 65 кг.
1. Павел Милев - ММА-Варна, Варна
2. Цветан Кирилов - Ер Бокс, Враца
3. Денислав Хаджиев - Архангел, Ст. Загора
Юноши, 70 кг.
1. Йордан Маринов - ММА-Варна, Варна
2. Иван Дългъчев - Архангел, Ст. Загора
3. Емил Красимиров - Боен клуб Сила, Враца
Юноши, 77 кг.
1. Николай Николов - ММА-Варна, Варна
2. Николай Паров - Щурм, Пазарджик
3. Николай Мирославов - Атила, Ст. Загора
Юноши, 84 кг.
1. Калоян Кръстев - Бъдин-ММА, Видин
2. Константин Иванов - Архангел, Ст. Загора
Юноши, 120 кг.
1. Атанас Свисов - Би Риъл, Сандански
2. Светослав Богомилов - Бъдин-ММА, Видин
Мъже, 55 кг.
1. Николай Ивайлов - Локомотив, Г. Оряховица
2. Георги Александров - БИ Велинград, Велинград
Мъже, 60 кг.
1. Стелиян Ивайлов - Локомотив, Г. Оряховица
2. Христо Христов - ММА-Варна, Варна
3. Людмил Петров - Ер Бокс, Враца
Мъже, 65 кг.
1. Илиян Буколски - Би Риъл, Сандански
2. Йордан Чолаков - КА-2, Пловдив
3. Росен Христов - Архангел, Ст. Загора
Мъже, 70 кг.
1. Фердун Османов - Десант, Варна
2. Тобиас Ейлитц - ММА-Варна, Варна
3. Георги Младенов - Бойни спортове, Монтана
Мъже, 77 кг.:
1. Йово Николов - Десант, Варна
2. Цветелин Данев - Локомотив, Г. Оряховица
3. Христо Данев - Локомотив, Г. Оряховица
Мъже, 84 кг.:
1. Атанас Наков - Би Риъл, Сандански
2. Мартин Неделчев - Десант, Варна
3. Райчо Йосифов - БИ Велинград, Велинград