7 златни медала за таекуондистите на България от 'Милениум Оупън' в Сърбия

Публикувано на: Декември 15, 2016 в 07:21 ч
Източник: novsport.com
Със сериозно количество златни медали се завърнаха българските таекуондисти на завършилия в сръбския град Вършац традиционен турнир „Милениум Оупън“. Участие взеха 470 спортисти от 7 държави. България бе представена от ботевградските състезатели на клуб "Сунг – ри", които спечелиха 7 златни медала, както и по  един сребърен и един бронзов, съобщава novsport.com.

"Златната серия" започна Стефан Стаменов в категория до 40 кг. деца, надвивайки отново безапелационно своите противници. След него, Симеон Стайков, при кадетите до 33 кг. спечели златото, надигравайки на финала с 4:2 състезателя на домакините от Вършац Вукашин Варда. Изключително представяне направи Никол Маринова в новата за нея категория до 47 кг. кадети. Никол се справи последователно с Адрияна Живкович с резултат 14:4, Маша Бйелич с 2:0, и на финала надигра Хелена Богданович със "златна точка". Богданович е състезател на "Галеб" Белград, в който тренират най - успешните състезателки на Сърбия. Ново злато в сметката на клуба прибави Кристиян Златев при най-тежките кадети. На финала той надигра с резултат 4:2 босненеца Елдар Абдулович.

При младежите, Владимир Николов, кат. до 51 кг. и Илиян Стайков, кат. 55 кг. спечелиха убедително златните медали. В кат. до 68 кг. Георги Стоянов геройски изстрада своето златно отличие. След всеки мач, Георги почти губеше съзнание, поради здравословни проблеми. С много воля и огромно желание за победа, той изнесе урок на противниците си по шампионско поведение.

Митко Стойнов при кадетите до 41 кг., остана втори, загубвайки на финала от Лазар Адамович с 9:13. Той позволи на Адамович мнго рано да поведе в резултата с 0:4 и до края не успя да обърне срещата.  Преди него, Митко надигра Зива Роганович и Сергей Теофилович.

В генералното класиране, клубът е първи при кадетите и трети при младежите. Класирането при младежите не е определено коректно, тъй като клубът има 3 златни медала в дивизията, а организаторите са отчели само 1. След запитване от страна на "Сунг - ри", предстои преизчисляване на точките.