Осем медала за борците ни от Измир

Публикувано на: Юни 1, 2015 в 08:33 ч

Осем медала спечелиха младите ни борци от турнира за кадети и кадетки в свободния и класически стил "Виктори къп" в Измир, Турция.

При класиците Стасимир Дойчинов загуби единствено на финала при 76-килограмовите от представителя на Унгария с минималното 0:1.

А в кат. до 85 кг Димитър Христов и Мартин Кирилов се окичиха с бронз .

Още три пети места заеха националите ни, водени от новия старши треньор Стефан Тошев, а това са: Петър Гичев (42 кг), Никълъс Сулев (58 кг) и Асен Петров (85 кг).

При кадетките Сезен Белберова триумфира със златото в кат. до 52 кг, Петя Делчева е втора в кат. до 38 кг, а бронз спечелиха Мариела Желязкова (40 кг), Иоана Маринкова (60 кг) и Сийка Иванова (65 кг). Тимът, воден от Тодор Кънев, завърши трети в отборното класиране.

В свободния стил трима от националите ни завършиха на крачка от отличията. Тургай Юмергюве (63 кг), Велико Великов (76) и Божидар Тодоров (85 кг) загубиха малкия финал и останаха пети. Отборът бе воден от старши треньора Кирил Вътев.

Турнирът бе част от подготовката на борците ни за предстоящите европейско и световно първенство през август.