Даниел Асенов ще боксира за европейската титла

Публикувано на: Март 20, 2017 в 21:41 ч
Източник: novsport.com
Даниел Асенов се класира за финала в категория до 52 кг на европейското първенство по бокс за младежи до 22 г., което се провежда в Браила, Румъния, съобщава novsport.com.

На полуфиналите днес Тайсъна победи по точки с категоричното решение на съдиите (5:0) италианеца Кристиан Зара.

В спора за титлата утре Асенов ще срещне испанеца Габриел Ескобар Маскунано, който спечели мача си срещу англичанина Коули.

19-годишният Даниел Асенов е европейски шампион за мъже от Самоков 2015 и носител на купа „Странджа“ преди месец. Еврошампионатът до 22 г. се провежда за пръв път.

От останалите ни петима състезатели до ¼-финалите достигна само Благой Найденов (81), а Роберт Чамасанян (69), Денис Гайнов (91), Катин Асенов (60) и Душко Благовестов (56) отпаднаха по-рано от надпреварата.