Боксьорките ни финишираха пети в света по бокс

Публикувано на: Ноември 25, 2014 в 09:32 ч
Източник: Gong.bg
Титлата на Станимира Петрова в категория до 54 кг нареди България на пето място в класирането по нации на завършилото Световно първенство по бокс за жени в Република Корея, съобщава Gong.bg.

За подреждането се отчита представянето на всички състезателки, като 5-те момичета на треньора Павел Сяров имат 15 изиграни срещи, от които 4 загуби. Показателен за класата на отбора ни е фактът, че Ирландия, която също е с една титла - на легендарната Кети Тейлър, стигнала до петото си поредно злато, е едва 10-а в класирането по нации.

Отборен шампион е Русия, чиито 10 боксьорки спечелиха 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал. Втори е тимът на Китай с 4 отличия (1-1-2), а трети – САЩ с 3 медала (2-0-1). Пред нас, на 4-а позиция, е Казахстан с 1 златен и 1 сребърен медал, а зад България останаха традиционни сили в бокса като Италия, Турция, Азербайджан.

Целият ни отбор, начело със световната шампионка Станимира Петрова се прибира в София на 26 ноември, сряда, в 14:30 ч. с полет от Доха.