Най-големият сайт за бойни спортове

       

Натъртени ребра :)

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот borkobk на 05 Дек 2010, 22:35

Здравейте, преди 2 седмици имах натъртване на реброто на тренировка, поради силните болки, отидох да ме снимат на скенер, да не би да има нещо по сериозно. От там ми казаха че няма счупване, нито вътрешен кръвоизлив, просто е натъртено. Лекарят който ме снимаше, каза за успокояване на болката да слагам студени компреси и някакъв изстудяващ гел, а другият лекар (хирургът), каза че със студентите компреси само мога да настина. Освен това каза че до седмица ще поизчезнат болките. За съжаление мина седмица, и аз почти не чувствам подобрение - всъщност болката е при свиване на коремните мускули - когато ставам или лягам, ако съм седнал или прав не усещам болки.
Кажете с какво може да се маже или нещо друго за да мине по бързо, че ми се тренира :)
Аватар
borkobk
 
Мнения: 37
Регистриран на: 28 Юли 2008, 00:51
Град: Русе

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот m1sh0m3ss1 на 05 Дек 2010, 22:57

Еми пробвай фастум гел(ако вече не си).Тук във форума едвали някой ще ти даде компетентно мнение отивай пак на лекар.
Да бъдеш милостив и добър не е белег на слабост и отчаяние, а проява на сила и решителност.
Аватар
m1sh0m3ss1
 
Мнения: 133
Регистриран на: 21 Фев 2010, 13:19

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот newo на 05 Дек 2010, 23:20

Фастум гел определено. За мен това нещо върши чудеса.
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот Spoil на 06 Дек 2010, 00:21

Фастум гела е пълен боклук ,не че само няма никакво действие ами и струва сумати и пари.При схващания и травми се мажете с РУСКИ СПИРТ (Анестезол) , това нещо е просто невероятно.Попринцип доста често страдам от схванат врат защото все се подстригвам 0 номер и зимата не прощава , само руския спирт ме оправя.Също бих ти препоръчал "виатнамско чудо" има също доста добър ефект.И двата продукта имат загряващо действие и са изключително евтини и ефективни.И все пак ползвайте ги само ако сте 200% сигурни че травмата Ви не е сериозна , ако имате просто схващане , болки в кръста и т.н мажете колкото си искате,но при по сериозни травми и наранявания винаги се консултирайте с лекар , защото може много да си изпатите - един приятел уж си изкълчи глезена и маза с подобни мазила след което се оказа че е скъсал сухожилие , в крайна сметка се наложи да бъде опериран и заради мазането, крака му се беше възпалил , което не позволи пълното му зарастване след операцията и така до ден днешен е травмиран за цял живот.Иначе най силното мазило за травми в света се нарича "Tiger Balm" , аз имам 1 бурканче закупено от чужбина , ако някой случайно намери в България ще съм му много благодарен ,ако сподели от къде го е закупил.
Аватар
Spoil
 
Мнения: 41
Регистриран на: 23 Ное 2009, 21:19

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот internationalwarrior на 06 Дек 2010, 01:15

и аз съм чувал че е много добър Tiger Balm-а, ето тук мисля че може да се поръча http://www.made-in-asia.net/tiger_balm/bg/index.htm
Pain is temporary, PRIDE is FOREVER !!!
internationalwarrior
internationalwarrior
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Ное 2009, 00:31
Град: Sofia

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот didaka на 06 Дек 2010, 09:12

Аз имам същия проблем с ребрата,не се мажа с нищо и вече втора седмица не минава. :D Ще изчакам още малко и ще отида на лекар. Ако намериш лек сподели тук :D
didaka
didaka
 
Мнения: 49
Регистриран на: 04 Яну 2010, 10:47
Град: bsl

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот Bartek на 06 Дек 2010, 10:39

Аз имах същия проблем, не съм ходил на доктор, не се притеснявай поне 30 дена ще те боли. Мажи го с каквото имаш дееп релиеф, конско, фастум, но няма да можеш да се натоварваш поне 30-40 дена.
--- Cro Cop Team ---
Аватар
Bartek
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Яну 2009, 19:20

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот Fear на 06 Дек 2010, 14:43

И аз от едно състезание имах натъртено ребро,даже си помислих че е счупено защото същата нощ не можах да спа от болки,но след 3-4 седмици мина не съм се мазал с никакви работи даже ходих на тренировки да правя лекичко някои техники.Не е нищо сериозно ще мине ;)
Fear
Fear
 
Мнения: 79
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 14:51
Град: Варна

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот borkobk на 09 Дек 2010, 23:48

Благодаря за мненията момчета ;) Ще чакаме :)
Аватар
borkobk
 
Мнения: 37
Регистриран на: 28 Юли 2008, 00:51
Град: Русе

Re: Натъртени ребра :)

  0     Мнениеот street2fighter на 10 Дек 2010, 01:23

мажи го с някакъв гел може по бързо да те облекчи
Смелост не означава да нямаш страх.Да си смел значи да те е страх и да продължиш напред
Аватар
street2fighter
 
Мнения: 100
Регистриран на: 31 Окт 2009, 22:00
Град: burgas

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron