Най-големият сайт за бойни спортове

       

Треньор по свободна борба

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Треньор по свободна борба

  0     Мнениеот римлянина на 21 Апр 2015, 17:23

Здравейте,

Отварям тази тема, защото въпреки че сме силна нация в борбата, оказа се доста трудно да намеря личен професионален треньор (с име) по свободна борба (не групови занимания). Желанието ми е да си плащам 10-15-20лв за тренировка + 5-10 лв за зала и да се занимава с мен индивидуално професионален треньор по свободна борба, който да е постигнал резултати с други състезатели- т.е има сериозна репутация. Желанието ми е да започна да тренирам поне 3 пъти седмично по един час- сутрин в диапазона 8 -11 часа. Идеално би било в района на ДИАНАБАД-София. Може ли да дадете мнение за сериозни имена с контакти към тях и дали сумите, които си представям са ОК за подобна услуга? Групови тренировки на този етап не ме интересуват.
римлянина
римлянина
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Мар 2015, 22:35
Град: Sofia

Re: Треньор по свободна борба

  1     Мнениеот Seaboy на 21 Апр 2015, 18:54

1 въпрос: Как виждаш да тренираш борба сам?
Аватар
Seaboy
 
Мнения: 144
Регистриран на: 07 Ное 2008, 12:21
Град: София

Re: Треньор по свободна борба

  1     Мнениеот vilkata на 23 Апр 2015, 04:10

Краси Кочев маи тренираше самостоятелно.Разходи се по залите разпитаи и ще разбереш.Но ще трябва да плащаш и за спаринг партниор.Наи добре е с група бориш се с различни противници,като свикнеш с един ще ти е по трудно на състезание.Със три тренировки седмично нищо няма да направиш повечето борци тренират пет пъти седмично като събота и неделя правят кросове или играят футбол за да не се обездвижват.И на тренировките само загрявката ти е повече от час обикновено 2 по 40 митути футбол.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Треньор по свободна борба

  0     Мнениеот римлянина на 26 Апр 2015, 19:23

Полезна информация- благодаря и за двете мнения. В момента тренирам шест дни в седмицата двуразово кондиционни тренировки по час и половина- свалих 23 килограма за 10 месеца и реших да мина напред - с борбата. Реално бях решил три дни да мина на тренировки по борба. Ако трябва и 6 дена ще го направя.Това е стара мечта, която искам да реализирам и затова зададох въпрос за нея тук. Нямам никаква представа обаче от тренировките им, но се надявам скоро да разбера в детайли всичко. Писах на федерацията, обадих им се, търся и познати. Който иска намира начини. Ако имате друго инфо пишете. Благодаря от сърце!
римлянина
римлянина
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Мар 2015, 22:35
Град: Sofia

Re: Треньор по свободна борба

  1     Мнениеот vilkata на 26 Апр 2015, 19:56

Нещо подобно са тренировките главно зависи от трениора. https://www.youtube.com/watch?v=tzK-3vLtMjM нещо не го отваря това е името на филмчето Special and morning training for wrestlers
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Треньор по свободна борба

  0     Мнениеот BMA на 27 Апр 2015, 10:52

За съжаление ако нямаш приятели в тези среди почти сигурно няма да намериш индивидуални тренировки ... А и за групови тренировки също е много трудно защото в България не се обръщa никакво внимание на желаещи в по напреднала възраст да се учат на борба ... Това от една страна е разбираемо тъй като България е страна със традиции в борбата и очакванията за високи спортни резултати и голяма конкуренция са на лице и останалите които искат да се занимават любителски са пренебрегнати ... Според мен това е много жалко защото например Америка също е държава с огромни традиции в бокса но там всеки е добре дошъл по залите да тренира макар и да е в по напреднала възраст и не рядко с правилна методика на трениорите и отдаденост на трениращите се постигат високи резултати ... Наприер Дженингс който се би миналата вечер с Кличко започнал с бокса чак на 24 години , Тони Томпсън който също игра с Кличко преди време ,а и с нашия Кубрат Пулев ако не се лъжа и той е започнал много късно на около 27-28 години има и още много примери които мога да изброя .. Така ,че според мен това е поредния минус в нашата държава по отношения спорт ,защото спорта трябва да е за всеки .. :)
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Треньор по свободна борба

  0     Мнениеот vilkata на 27 Апр 2015, 12:32

Кубрат започва на 28 професионално иначе заедно с Тервел ги е тренирал първо баща им мисля че някаде от 3,4 годишни.А за борбата вярно е за съжаление трудно ще намериш но не и невъзможно такаче не се предаваи.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Треньор по свободна борба

  0     Мнениеот римлянина на 27 Апр 2015, 16:25

До тук пробвах на няколко места и ми отказаха... Утре ще говоря с треньори от Левски - били уж най- благоразположени. Ще пиша как върви за да знаят и тези след мен.
римлянина
римлянина
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Мар 2015, 22:35
Град: Sofia

Re: Треньор по свободна борба

  0     Мнениеот vilkata на 27 Апр 2015, 21:20

На Славия пробва ли?
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Треньор по свободна борба

  0     Мнениеот Qk на 28 Апр 2015, 00:46

Според мен индивидуални тренировки по борба няма да намериш(освен ако не предложиш добри пари на някой треньор,на който му се занимава),но защо просто не отидеш в някоя зала,казваш на треньора,че искаш да тренираш и това е.Не ми се вярва да те върне(за груповите занаятия става въпрос).
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Следваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron