Най-големият сайт за бойни спортове

       

Киокушин + ????

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот sunko на 28 Яну 2015, 12:18

Единственото което се доближава до Кудо е Киокушин Будокай,прав си. Там ударите с ръка в главата са разрешени обаче.Освен това такова карате няма в България.Предполагам че момчето тренира Шинкиокушин,а да твърдиш че този стил е почти същия като кудо е несериозно,както и да го сравняваш с Шотокан кайто не е фулконтактен боен спорт.Освен това не подценявай граплинг техниките в кудо,те не се ограничават само до хвърляня.Момчето може да си тренира каквото иска и всичко ще му е от полза,нека запише ММА ако иска,бокс ,кикбокс, BJJ..това са много практични бойни спортове и ще подобрят уменията му.Но моя съвет към него, като човек тренирал киокушин и малко кудо е да пробва при пловдивските кудоки,като се има предвид че клубът им е доста развит.
Българиец,не подценявай някой спорт без да си го пробвал.Иначе най-комплексния боен спорт всички знаем кой е ,въпросът е какво ще допадне на момчето,за това и си пускаме съветите тук.
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот българиец на 28 Яну 2015, 14:43

За Киокушин Будокай съм виждал спаринги, които откъм страйкинг са като Киокушин, но така или иначе у нас наистина го няма стилът.

Сега, не си ме разбрал правилно - не съм сравнявал Киокушин с Шотокан, казах, че във второто също има хватки и пак е Карате. Но продължавам да твърдя, че Кудо и Киокушин си приличат много и няма и как иначе да е, в което наистина не виждма кое те смущава. И в никакъв случай не съм подценил който и да е стил, съветът ми беше, ако иска граплинг, да заложи на такъв стил, не на Кудо. Или да си подобри много от уменията с бокс, пак повтарям всичко това.

Честно казано, аз пък не знам кой е този "най-комплексен боен спорт" и не мисля, че някъде можеш да тренираш MMA, то това е правилник, а колко зали в страната могат да предложат треньори по бокс, още един страйкинг, някакъв граплинг и някой кондиционен? Вече какво този потребител ще прецени да тренира, естествено, си е негов избор, във всеки случай от тъпака Вам съвет няма да получи.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Киокушин + ????

  2     Мнениеот sunko на 28 Яну 2015, 15:05

последното изречение не го разбрах,ако може да разясниш какво имаш предвид....
аха разбрах,имате си някакви закачки....
Последна промяна sunko на 28 Яну 2015, 17:10, променена общо 1 път
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

Re: Киокушин + ????

  -1     Мнениеот VAm на 28 Яну 2015, 15:38

българиец написа:За Киокушин Будокай съм виждал спаринги, които откъм страйкинг са като Киокушин, но така или иначе у нас наистина го няма стилът.

Сега, не си ме разбрал правилно - не съм сравнявал Киокушин с Шотокан, казах, че във второто също има хватки и пак е Карате. Но продължавам да твърдя, че Кудо и Киокушин си приличат много и няма и как иначе да е, в което наистина не виждма кое те смущава. И в никакъв случай не съм подценил който и да е стил, съветът ми беше, ако иска граплинг, да заложи на такъв стил, не на Кудо. Или да си подобри много от уменията с бокс, пак повтарям всичко това.

Честно казано, аз пък не знам кой е този "най-комплексен боен спорт" и не мисля, че някъде можеш да тренираш MMA, то това е правилник, а колко зали в страната могат да предложат треньори по бокс, още един страйкинг, някакъв граплинг и някой кондиционен? Вече какво този потребител ще прецени да тренира, естествено, си е негов избор, във всеки случай от тъпака Вам съвет няма да получи.


Май искаш да кажеш че ММА е само правилнвик :idea: :idea: :idea:

Грешни съвети даваш :roll:
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Киокушин + ????

  1     Мнениеот tanovsky на 28 Яну 2015, 17:06

ММА вече далеч не е само правилник, по който се бият представители на различни стилове БИ. Оформя се като комплексен спорт със система и методика на обучение. Има и доста треньори, способни да обучават комплексно (не само страйкинг, граплинг и т.н.). Според мен момчето наистина е най-добре да се захване с Кудо, като най-близък до киокушин и най-комплексен като умения стил. Все пак кудото също е смесено бойно изкуство (карате, джудо и бокс).
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Вам, колкото повече се напъваш, толкова по-тъп ставаш

  0     Мнениеот българиец на 28 Яну 2015, 17:47

То са си комплексна дисциплина били винаги свободните боеве, но сме виждали всякакви правилници, което в известна, ако не голяма, може да предопредели ефикасността на някои стилове, които се прилагат в него.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Вам, колкото повече се напъваш, толкова по-тъп ставаш

  0     Мнениеот VAm на 28 Яну 2015, 18:36

българиец написа:То са си комплексна дисциплина били винаги свободните боеве, но сме виждали всякакви правилници, което в известна, ако не голяма, може да предопредели ефикасността на някои стилове, които се прилагат в него.

Осра темата на човека ве
Само спориш,
ТИ СИ НЯМАШ НА ПРЕДСТАВА ОТ НЕЩАТА КОЙТО ГОВОРИШ
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 01 Фев 2015, 17:06

Еееее много заяждане има тук, по-спокойно ще ви трябват тея нерви.... :) :)
Значи според мен ако кудока с 2 години стаж срещне самбист,джудист и т.н. с две години стаж няма какво да покаже толкова, защото едно е да тренираш комплексно, а друго е да заложиш само на едно, то е като една река, колкото е по разпиляна, толкова е по-слаба, а колкото е по-събрана е по-силна, значи на мен целта ми е да (на някой може да им е смешно) следвам пътя будо, ако ме разбирате, да се развия всестранно, някой ми предлагат кикбокс, ами както споменах в залата има кикбокс и съм ходил на тренировки, но ударите им с крака са много еднообразни и сдървени...имат 5,6 удара, докато в киокушина арсенала е много богат , има удари с пръстите на краката, с чесокото, с петата и т.н, и в киокушина не си като в кикбокса на голяма дистанция с противника и да си разменяте серий, а се стремиш да избуташ противника и то само с удари в тялото с ръцете, което не е лесно и много развива устойчивостта, сигурен съм, че тук има киокушинци и те могат да кажат, че когато се биеш с киокушин боец, той се стреми да мине зад теб и да върви към теб, докато кикбоксьорите много бягат.
За бокса съм много ЗА ,защото е много ефективен, но ме е страх от сериозни травми в главата, знам , че няма как да се размина без травми, но един добър боксьор е нещо страшно (имам двама приятели и знам за какво става дума), та и той е вариант.. и остава граплинга... на кое да заложа, на джудо, в което има много захвати за кимоното, много "орязан" правилник има душене, но няма ключове на краката , или на самбото, което има малко по-свободен правилник, но пък има ключове на краката и няма душене..за мен душенето е по-ефективно....или джиу джитсу (ще ми гръмне главата вече).....борбата е много хубава, много развива, но няма ключове и душене и така....
И тук идва и най-големият проблем в България...парите, ако се запиша и на трите, няма да имам свободно време и разходите ще са доста !!!!
Общо взето това ми е проблемът.....един от хилядите..
ПОЗДРАВИ И НЕ СЕ КАРАЙТЕ ТОЛКОВА :)
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Вам, колкото повече се напъваш, толкова по-тъп ставаш

  -1     Мнениеот Sunrise на 01 Фев 2015, 17:23

VAm написа:
българиец написа:То са си комплексна дисциплина били винаги свободните боеве, но сме виждали всякакви правилници, което в известна, ако не голяма, може да предопредели ефикасността на някои стилове, които се прилагат в него.

Осра темата на човека ве
Само спориш,
ТИ СИ НЯМАШ НА ПРЕДСТАВА ОТ НЕЩАТА КОЙТО ГОВОРИШ


И ти не си по-различен ама напоследък за разлика от него имаш промяна.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Два задника дотук се дупят кой е по-голям

  0     Мнениеот българиец на 01 Фев 2015, 20:58

Слънчо, а ти голямата работа ли си, че дотук само оценки на другите раздавате? Дънинг-Крюгер - тежък "ефект"... lol

Булшин, в крайна сметка никой не може по-добре от теб самия да те ориентира какво ти трябва и допада. Пробвай Кудо, щом ти харесва, а ако искаш да е само граплинг пак трябва ти да си го усетиш. И в зависимост от целите ти (състезател и по какво или за самоусъвършенстване), прецени дали търсиш с ги или без.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron