Най-големият сайт за бойни спортове

       

Боксови ръкавици

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Боксови ръкавици

  0     Мнениеот ChNPP на 05 Апр 2016, 17:01

Здравейте. Искам да започна да ходя на тренировки по бокс, 1-2 пъти в седмицата, като фитнес и просто защото ми е интересно да опитам спорта (досега не съм тренирал нищо). Разгледах сайтовете за спортни стоки и цените и се спрях на SZ Fighters, Dominator и Lonsdale (от SportsDirect). На SZ Fighters гледам, че имат ръкавици за 35лв, на Dominator са 40лв, а на Lonsdale (Pro Training) са 13 паунда, което с доставката ще дойде около 40лв. Тези модели ще ми свършат ли работа? Гледам, че има и SZ Fighters от естествена кожа за 55лв, мисля че съм виждал на един-два клипа от аматьорски муай-тай състезания да се ползват, и Dominator от естествена кожа за 60лв. В случая, тези от естествена кожа имат ли предимства? За Lonsdale-a прочетох що-годе добри отзиви, но за другите марки не намирам никъде информация. Като цяло, мога ли да мина с по-евтините ръкавици, понеже не съм и сигурен колко пъти ще мога да ходя на тренировки (университет, учене, работа) и не ми се иска да дам едни пари за екипировка и после да не я ползвам?
ChNPP
ChNPP
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2016, 02:02
Град: Sofia

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот KCD2 на 05 Апр 2016, 17:15

Аз бих те посъветвал да не пестиш пари от ръкавици,защото това е най-важния инструмент.Бинтовете и ръкавиците ти пазят ръцете от контузии.Разбирам те,че искаш да спестиш пари,но по този начин рискуваш.А и като цяло по-евтиното ще ти излезе по-скъпо,след като се скъсат след 2-3 месеца примерно и трябва да купуваш нови.Аз лично ти препоръчвам Доминатор естествена кожа.Купих си 2 чифта от сайта и съм доволен.Едните са Dominator Printing другите Dominator Lion.Като цяло това си е нисък клас ръкавици,но според мен е най-"тънкия" начин по който можеш да минеш.60-70 лв не са малко пари,но за ръкавици са нищо...
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот Ro на 05 Апр 2016, 19:46

Всякакви ръкавици ще ти свършат работа, особено пък за твоята цел. Аз никога не съм ползвал скъпи модели с естествена кожа. По едно време имах модел, подобен на този - https://mma.bg/shop/boksovi-rykavici/pride-sport-rykavici-za-boks-cherno-bqlo-2 и бях сравнително доволен. Изкараха ме към година и половина - две, здраво блъскане по чувалите, преди да се накъсат.
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот българиец на 06 Апр 2016, 09:14

Евтините наистина рискуват да се скъсат за няколко месеца, но за около 60-70лв. ще намериш, както казва KCD2, добри в ниския клас. Модел няма да ти препоръчвам, защото трябва лично да усетиш как ти стои, но ще те посъветвам да обърнеш внимание на позиционирането на палеца - твърде прав и без възможност за движение и сгъване ще ти донесе травма рано или късно.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот ChNPP на 06 Апр 2016, 21:26

Ясно, значи няма да взимам най-евтините. Тогава какъв размер да взема? 1.75м съм и тежа 73кг. Имам и бинтове, дълги са 2.7м, достатъчни ли са или да търся по-дълги?
ChNPP
ChNPP
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2016, 02:02
Град: Sofia

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот българиец на 07 Апр 2016, 00:24

Трябва да ти е достатъчен. Можеш отделно да правиш упражнения за китка, за каляване на кокалчетата, но се внимава с тях.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот Ro на 07 Апр 2016, 01:53

ChNPP написа:Ясно, значи няма да взимам най-евтините. Тогава какъв размер да взема? 1.75м съм и тежа 73кг. Имам и бинтове, дълги са 2.7м, достатъчни ли са или да търся по-дълги?



Аз бих ти препоръчал 12oz а бинтовете са ти достатъчни.
Аватар
Ro
 
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Окт 2013, 18:52
Град: Бургас

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот ChNPP на 10 Апр 2016, 15:06

Спрях се на кожените SZ Fighters за 55лв.
ChNPP
ChNPP
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2016, 02:02
Град: Sofia

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот Nikolay на 10 Апр 2016, 18:27

SZ не налични, насочи се към Доминаторките.
ММА.BG
Аватар
Nikolay
 
Мнения: 130
Регистриран на: 28 Юли 2008, 23:06

Re: Боксови ръкавици

  0     Мнениеот ChNPP на 11 Апр 2016, 01:26

Nikolay написа:SZ не налични, насочи се към Доминаторките.


Намерих.
ChNPP
ChNPP
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2016, 02:02
Град: Sofia


Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron