Най-големият сайт за бойни спортове

       

Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот Bokrael на 04 Сеп 2015, 08:03

Здравейте, попринцип спортувам активно от доста време и ходя на фитнес. Нещо обаче взе да ми доскучава, а и генетично не съм предразположен да раста лесно. А от много време ми е мерак да тренирам бокс (не за да стане "бадка" и да бия всички по улицата, а за тонус, самочувствие и тн.) От известно време се интересувам как седят нещата с тренировките по бокс и се оказва, че са доста интензивни и много се отслабва от тях. Та ме притеснява ако го тренирам продължително и сериозно (както мисля) да не добия фигурата на жена ми (45кг) и малкото, за което съм се потил толкова време да си отиде? Също така много ме интересува, някои мускулни групи ще дръпнат ли поне малко от бокс или просто бързината, рефлексите и издръжливоста ми? Примерно по-широки ръмене от ударите или по-големи прасци от приужинирането? :?
Bokrael
Bokrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 07:57
Град: Sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот worldworrior на 04 Сеп 2015, 08:19

Здравей и добре дошъл в сайта . Бокса ще ти се отрази доста добре . Освен че ще научиш техники,ще имаш и оформено тяло. Точно за мускули не знам кои но от лицевите гърба и гърдите ще ти се офоррмят а ако правите и лицеви на юмрук кокалчетат на ръцете ти ще са закалят.От коремните упражнения ще изградиш коремни мускули а от кросовете бързина и здрави крака.
Само това знам. Нашия приятел KCD2 ще ти разясни повече.
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот sparatok на 04 Сеп 2015, 14:10

Здравй и добре дошъл. Ако дадеш малко повече информация ще е много по лесно да ти помогнем. Мапремер години , килограми , ръст и колко пъти седмично мислиш да тренираш.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот madddog на 04 Сеп 2015, 14:36

Ще изчистиш мазнините със сигурност. Аз пия и гейнерчета, щото само с храната не мога да набавям, колкото съм изгорил.
"All this hugging and shit, it's nothing"
madddog
madddog
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Яну 2015, 13:58
Град: София

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот vilkata на 04 Сеп 2015, 16:44

Ще отслабнеш доста.Храненето ти трябва да е железно също ще ти трябват и хранителни добавки протеин,геинър,глутамин,аминокиселини,бета аланин,таурин,креатин,хмб.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  1     Мнениеот faro на 04 Сеп 2015, 19:18

Най - лесно е да видиш как изглеждат боксьорите от различните категории, но това е относително (виж Кличко и виж Фюри)
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот българиец на 04 Сеп 2015, 20:03

Човече, много е индивидуално. Освен това, няма да тренираш като професионалист. Но класическото за боксьора е добра фигура от кръста нагоре, с неголеми (но оформени) гърди и бицепси, а от кръста нагоре малко нехармонично слаб спрямо горната част, но има и изключения немалко. Ти си тренирай, пък със сигурност ще се развиеш добре, щом и с фитнес го комбинираш. Иначе, че гори доста мазнини - гори. И е страхотно кардио. Ще ти развие двигателната култура, както всеки спорт, по определен начин, стойката ще ти се промени, походката, увереността, дори мисълта при бой по по-особен и задълбочен начин, защото не за първи и последен път ще го кажа от опит, а и е добре известно, че е една от най-добрите основи за бой.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот Bokrael на 06 Сеп 2015, 12:18

Мерси за инфото на всички. Аз съм на 26г, висок съм 1.96 и тежа 80кг. като преди бях 70кг. И ме притеснява единствено да не стана пак 70кг, защото фигурата ми беше като на 14г. закоравял геймър и не е добре. Мазнини имам много малко, ако бокса ги стопи, но за сметка на това ги набави в мускули дори да си остана на същите килограми бих бил доволен.

Горе долу контузиите при този спорт са ми ясни като най-много ме притеснява, счупеният нос и скъсаните връзки? Как мога да се предпазя максимално от тях и неизбежни ли са в бокса?
Bokrael
Bokrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 07:57
Град: Sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот Bokrael на 06 Сеп 2015, 12:18

Мерси за инфото на всички. Аз съм на 26г, висок съм 1.96 и тежа 80кг. като преди бях 70кг., като мисля да тренирам 2 пъти седмично. И ме притеснява единствено да не стана пак 70кг, защото фигурата ми беше като на 14г. закоравял геймър и не е добре. Мазнини имам много малко, ако бокса ги стопи, но за сметка на това ги набави изгубеното тегло в мускули дори да си остана на същите килограми бих бил доволен.

Горе долу контузиите при този спорт са ми ясни като най-много ме притеснява, счупеният нос и скъсаните връзки? Как мога да се предпазя максимално от тях и неизбежни ли са в бокса?
Последна промяна Bokrael на 06 Сеп 2015, 12:19, променена общо 1 път
Bokrael
Bokrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 07:57
Град: Sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот Qk на 06 Сеп 2015, 13:12

Всичко е индивидуално,ако ядеш стабилно и се възстановяваш добре,можеш дори и да качваш килограми докато тренираш бокс.Особено като организма ти свикне на това натоварване.
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Следваща

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron