Най-големият сайт за бойни спортове

       

Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

Новини, събития, дискусии относно всичко що е страйкинг и тупа-лупа.

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот Bokrael на 06 Сеп 2015, 21:14

Колко тренировки седмично препоръчвате за оптимално развитие както в спорта, така и във физиката ми?

И да разбирам ли, че като тренирам бокс мога да ям повече мазни неща, сладки и тн. тъй като ще ги изгарям на тренировките? Или храната трябва да е същата като при фитнес диетите, само че в по-големи количеста, за да не спада много теглото ми?
Bokrael
Bokrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 07:57
Град: Sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот vilkata на 06 Сеп 2015, 23:15

Bokrael написа:Колко тренировки седмично препоръчвате за оптимално развитие както в спорта, така и във физиката ми?

И да разбирам ли, че като тренирам бокс мога да ям повече мазни неща, сладки и тн. тъй като ще ги изгарям на тренировките? Или храната трябва да е същата като при фитнес диетите, само че в по-големи количеста, за да не спада много теглото ми?

Какъв ти е режима в момента?Стои далеч от мазните и сладки неща.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот Bokrael на 08 Сеп 2015, 20:12

Bokrael написа:Горе долу контузиите при този спорт са ми ясни като най-много ме притеснява, счупеният нос и скъсаните връзки? Как мога да се предпазя максимално от тях и неизбежни ли са в бокса?
Bokrael
Bokrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 07:57
Град: Sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  2     Мнениеот българиец на 08 Сеп 2015, 22:26

Скъсани връзки на? Всеки спорт има своите типични травми, както се търпят и нетипични. Човек, ако ще се пази, няма да стигне до никъде, в смисъл, че е устроен да се движи/труди за съществуването си, което задължително е амортизация, а накрая и да си иде - я по-осакатен, я не, но това не можем да го предвидим какво ще е. Но без труд/спорт ще е нездравословно също така, но това ни е съдбата, такава ни е природата.

Носът е много вероятно да пострада, затова си вземи каска ако чак толкова те е страх - аз бях с прав и хубав нос. Считам, че изглеждам толкова добре и с леко пострадалия. Но каска едва ли ще сложа, макар че е правилно да се изпозлва.

Не разбирам едно: искаш да се занимаваш с мъжки спорт и тежък, а те е страх ли? Нали знаеш като те е стеах от мечки къде да не ходиш?

Тренирай разумно, подбирай си разумни хора за тренировка, а другото едно, че е "Божа работа", второ, че е неизбежно в някаква степен.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот simon3 на 09 Сеп 2015, 13:20

Със сигурност боксът е по-добро решение, отколкото фитнесът.
simon3
simon3
 
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Авг 2015, 18:56
Град: Sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот Bokrael на 13 Сеп 2015, 09:23

българиец написа:Скъсани връзки на? Всеки спорт има своите типични травми, както се търпят и нетипични. Човек, ако ще се пази, няма да стигне до никъде, в смисъл, че е устроен да се движи/труди за съществуването си, което задължително е амортизация, а накрая и да си иде - я по-осакатен, я не, но това не можем да го предвидим какво ще е. Но без труд/спорт ще е нездравословно също така, но това ни е съдбата, такава ни е природата.

Носът е много вероятно да пострада, затова си вземи каска ако чак толкова те е страх - аз бях с прав и хубав нос. Считам, че изглеждам толкова добре и с леко пострадалия. Но каска едва ли ще сложа, макар че е правилно да се изпозлва.

Не разбирам едно: искаш да се занимаваш с мъжки спорт и тежък, а те е страх ли? Нали знаеш като те е стеах от мечки къде да не ходиш?

Тренирай разумно, подбирай си разумни хора за тренировка, а другото едно, че е "Божа работа", второ, че е неизбежно в някаква степен.


Може ли изобщо каската да предпази носа? Аз не съм ползвал, но съм виждал по магазините и ми се струва, че освен да омекотява удари, не може да предпази от нищо, тъй като носа ти се показва през нея така или иначе...?
Bokrael
Bokrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 07:57
Град: Sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот българиец на 13 Сеп 2015, 10:58

Е, ако си някой тотален чифут... :DD Иначе сериозно: потърси в Гугъл от сорта на "boxing headgear nose protection" и сам ще видиш какви неща има и ще прецениш и на лицето ти кое би паснало най-добре.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот Bokrael на 15 Сеп 2015, 07:33

българиец написа:Е, ако си някой тотален чифут... :DD Иначе сериозно: потърси в Гугъл от сорта на "boxing headgear nose protection" и сам ще видиш какви неща има и ще прецениш и на лицето ти кое би паснало най-добре.

Благодаря.

Предпоръчайте ми някоя добра и евтина зала в раьона на София - Люлин, Надежда, Обеля?
Bokrael
Bokrael
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Сеп 2015, 07:57
Град: Sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот theblackninja1 на 28 Сеп 2015, 16:57

Бокса може да промени профила ти.но извън
майтап, зависи колко усилия вложиш. Фюри и многото торби в тежката категория,дето ги мандърса кобрата нямат вид на спортисти изобщо.Кличко след трите загуби видя че не носи на тежки удари и много наблегна на физическата тренировка, но тои си беше технически добре. Олимпииски шампион е. Джошоуа също много фитнес,но и тои олимпииски. Шампион......таа тренирай боксс.но и много фитнес.докъдето и да стигнеш ще ти е отполза. Добрата спортна култура
theblackninja1
theblackninja1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2015, 16:32
Град: sofia

Re: Как ще се отрази бокса на фигурата ми?

  0     Мнениеот katana на 30 Сеп 2015, 11:48

търси хубава зала,с добри отзиви,доказан треньор и успехи,щото обикновено евтиното излиза скъпо..а колкото до травмите ,в сравнение с футбола са незначителни
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Предишна

Назад към Бокс и кик-бокс

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта