Най-големият сайт за бойни спортове

       

Jeet Kune Do

Дискусия относно клубовете по бойни изкуства в страната - ако си търсите място, където да тренирате или да препоръчате такова.

Jeet Kune Do

  0     Мнениеот naskoangelov19 на 06 Апр 2014, 19:41

Здравейте аз съм от Пазарджик. Търся боен спорт който да тренирам, но в момента съм се спрял на JKD. Някой да знае клуб в областта на Пловдив или Пазарджик, в който да преподават JKD или подобни спортове?
naskoangelov19
naskoangelov19
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2014, 19:35
Град: pazardjik

Re: Jeet Kune Do

  1     Мнениеот ludvefira на 06 Апр 2014, 22:00

Преди доста години в Русе имаше много добра школа по JKD.
Не си правя майтап бих се с едно момче от Русе което минаваше за майстор в този спорт и въпреки, че го победих по категоричен начин като се сетя за него и ми се свиват топките. Такива шутове ядох от него, че ще ги помня цял живот. lol
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Jeet Kune Do

  1     Мнениеот българиец на 07 Апр 2014, 02:15

Не съм енциклопедия, но на територията на страната не знам да има школа, която да преподава истинско такова, доколкото може да бъде истинско, като стил, който не е ограничен в границите на определени техники (подобаващо на създателя си). В този си смисъл можеш хем да го учиш навсякъде, хем и никъде, защото просто Брус Лий го няма, а верните му последователи са шепа хора.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Jeet Kune Do

  0     Мнениеот BadrVelazques на 09 Апр 2014, 00:11

Така или иначе темата е отворена искам да задам няколко въпроса, относно този стил (ако може така да се нарече):
1) Приложим ли е към ММА, всъщност в какво точно се различава
2) Може ли да даде по-добра подготовка на един човек (не е задължително да е състезател), отколкото да тренира някое отделно би (самбо, борба, карате и т.н.)
3) Защо е толкова малко популярно при условие, че самия Брус Лий е изключително влиятелна фигура в поп-културата, а и не само, повлиявайки на редица шампиони в различни бойни спортове
BadrVelazques
BadrVelazques
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Дек 2013, 21:40
Град: mainatown

Re: Jeet Kune Do

  1     Мнениеот Sunrise на 09 Апр 2014, 13:06

1) Не е приложимо защото философията му е самозащита, има удари и техники които са в разрез с ММА правилника.
2) За самоотбрана мисля че е на доста добро ниво на улицата ще ти свърши работа.
3)Малко популярно е в България в Щатите се практикува масово представлява съвкупност от няколко стила. Не мисля че Брус Лий е влиятелна фигура чак до толкова в Европа.


ППС: Какво точно то привлече вниманието шърху този стил. Брус Лий или бойната концепция?
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Jeet Kune Do

  0     Мнениеот BadrVelazques на 09 Апр 2014, 14:15

Просто гледах филм за Брус Лий и за влиянието, което е оказал с личността си върху различни направления - музика (някакви рапъри говореха как ги е вдъхновил да правят музика), спорт (шампиони по бокс, също така споменаха влиянието му върху появата на ММА, особено сцената в Enter the Dragon ако не греша, където се бие с един ирландец, русоляв на един тепих и там носи същите ръкавици като в ММА), та заради това ми беше просто интересно, колко е близко до ММА и дали има предимства пред традиционните би!
BadrVelazques
BadrVelazques
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Дек 2013, 21:40
Град: mainatown

Re: Jeet Kune Do

  0     Мнениеот Sunrise на 09 Апр 2014, 14:26

Защо ти трябва да е близко до ММА?
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Jeet Kune Do

  0     Мнениеот BadrVelazques на 09 Апр 2014, 16:31

Просто ми беше интересно, попринцип са ми интересни бойни изкуства, които не присъстват в ММА
BadrVelazques
BadrVelazques
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Дек 2013, 21:40
Град: mainatown

Re: Jeet Kune Do

  0     Мнениеот Sunrise на 09 Апр 2014, 16:56

Ами тогава има към какво да се ориентираш. Винг чун,Айкидо,Таекуон-до... за други не се сещам
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Jeet Kune Do

  0     Мнениеот tanovsky на 09 Апр 2014, 17:13

BadrVelazques написа:Просто гледах филм за Брус Лий и за влиянието, което е оказал с личността си върху различни направления - музика (някакви рапъри говореха как ги е вдъхновил да правят музика), спорт (шампиони по бокс, също така споменаха влиянието му върху появата на ММА, особено сцената в Enter the Dragon ако не греша, където се бие с един ирландец, русоляв на един тепих и там носи същите ръкавици като в ММА), та заради това ми беше просто интересно, колко е близко до ММА и дали има предимства пред традиционните би!


Разбирам интереса ти към личността на Брус Лий. През 1984 г., след като гледах "Игра на смърт" аз също се вдъхнових и забочнах да се занимавам с бойни изкуства. Русолявият ирландец за когото говориш най-вероятно е Чък Норис - легендата на САЩ в кик-бокса. Ръкавиците, които използва Брус Лий се използват в китайския вариант на Санда, който практикуват кунг-фу бойците и който много се доближава до съвременния ММА. Само по себе си Джит Кюн До е доста атрактивно и технически виртуозно бойно изкуство, но само част от техниките са приложими в реален бой. Аз лично съм "преминал" през доста БИ (джудо, киокушин, муай-тай, СРБ, дори и малко Джит Кюн До в Русе). Всяко едно от тах дава интересни и смислени умения. ММА е еманация на тази еклектика и разнообразие от бойни техники и не случайно е толкова актуален спорт.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Следваща

Назад към Клубове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта