Най-големият сайт за бойни спортове

       

Заблуди относно боя с нож

Ситуации и решения, уличен бой, мръсни трикове и други сблъсъци извън залата.

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот donlacho на 18 Ное 2010, 19:46

jkdpl написа:
За всички, който не си дават сметка колко опасно оръжие е ножа...
18+ ВИДЕОТО СЪДЪРЖА СЦЕНИ НА БРУТАЛНО НАСИЛИЕ

http://www.apacheclips.com/media/24815/ ... ng_Ak_47s/

Явно дори и 5+ въоражени полицаи не бяха подготвени.

Може ли да дадете друг линк на това клипче защото ми пише Server not Found ;)
donlacho
donlacho
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Юли 2009, 17:25
Град: sofiq

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот jkdpl на 18 Ное 2010, 23:00

donlacho написа:Може ли да дадете друг линк на това клипче защото ми пише Server not Found ;)


18+ ВИДЕОТО СЪДЪРЖА СЦЕНИ НА БРУТАЛНО НАСИЛИЕ
http://onlinefreevideos.net/v/hlyRJelv3 ... k-47s.html

Заповядай ;) Впрочем сигурен ли си, че даде на линка от 'оригиналния пост'. Защото като го натисна от цитат и на мен не ми се отваря линка. :)


Принципно средства има, но е нормално в конкретната страна(Никарагуа) да ги няма. От друга гледна точка полицаите имаха най-необходимото, огнестрелни оръжия... но непрофесионализма им, им коства животите(без да си спец е ясно, че поне един можеше да държи на прицел криминалния... така когато той тръгна да напада щяха да имат само един труп). Бях гледал и друго полицейско видео в което беше обяснено как в близка дистанция ножа е по-опасен от пистолета... концепцията се състоеше в това... че докато полицая извади пистолета от кобура и го насочи нападателя вече го е достигнал и нанесъл поражения. Ползваха маркер вместо нож за доказателство, с маркери разиграваха и обезвреждане та дори и там имаше щети по полицая....
Каква ми е основната мисъл, щом полицията отдава такова значение на хладните оръжия, то не е случайно.

Поздрави!
Без битка няма победа!
jkdpl
jkdpl
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Дек 2009, 22:53
Град: Pleven

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот newo на 19 Ное 2010, 00:00

jkdpl написа:
donlacho написа:Може ли да дадете друг линк на това клипче защото ми пише Server not Found ;)


18+ ВИДЕОТО СЪДЪРЖА СЦЕНИ НА БРУТАЛНО НАСИЛИЕ
http://onlinefreevideos.net/v/hlyRJelv3 ... k-47s.html

Заповядай ;) Впрочем сигурен ли си, че даде на линка от 'оригиналния пост'. Защото като го натисна от цитат и на мен не ми се отваря линка. :)


Принципно средства има, но е нормално в конкретната страна(Никарагуа) да ги няма. От друга гледна точка полицаите имаха най-необходимото, огнестрелни оръжия... но непрофесионализма им, им коства животите(без да си спец е ясно, че поне един можеше да държи на прицел криминалния... така когато той тръгна да напада щяха да имат само един труп). Бях гледал и друго полицейско видео в което беше обяснено как в близка дистанция ножа е по-опасен от пистолета... концепцията се състоеше в това... че докато полицая извади пистолета от кобура и го насочи нападателя вече го е достигнал и нанесъл поражения. Ползваха маркер вместо нож за доказателство, с маркери разиграваха и обезвреждане та дори и там имаше щети по полицая....
Каква ми е основната мисъл, щом полицията отдава такова значение на хладните оръжия, то не е случайно.

Поздрави!

Стигам до един извод:
Обезвреждането на оръжие се прави с по-голямо оръжие!
Как беше сега?
Око за око и светът ще ослепее,
зъб за зъб и зъболекарят ще преуспее.
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Thief1019 на 01 Май 2011, 20:16

хора искам да видя това видео но ми пише error 404 video not found ... може ли друг линк
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот JELLYFISH на 15 Май 2011, 00:24

Ефективна защита срещу нож:
1. Огнестрелно оръжие!
2. Приятел с огнестрелно оръжие!
3. Просто направо каквото искат - дай им пари, ГСМ, и ги запомни добре ... след това ги намирате пребивате и връзвате голи за пътна лампа в циганския квартал!
JELLYFISH
JELLYFISH
 
Мнения: 88
Регистриран на: 30 Апр 2011, 21:56
Град: Varna

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Danonino на 19 Май 2011, 22:49

Добре де, аз така и не разбрах какъв е най-удачния вариант ако си с приятел/ка етц. Аз да речем съм тренирал лека атлетика и бягането не ми е никакъв проблем :D НО, ако моя човек дето съм с него не е способен да избяга от нападателя ?
Danonino
Danonino
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Май 2011, 17:09
Град: Плевен

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот Thief1019 на 23 Май 2011, 00:06

пак искам да помоля ако може да дадете друг линк към онова видео дето някакъв убива полицай с нож че не ми го отваря , може ли ?
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот българиец на 07 Мар 2012, 01:40

Ако ти си невъоръженият - първо бягай. Няма нищо срамно в това, веднъж се живее. Особено пък ако нямаш подготовка. Но дори да имаш е трудно, особено ако срещу теб е трениран човек. Нямаш право на грешка, нямаш право на миг забавяне или милиметър отклонение - ножът реже. А това боли. И не се знае къде ще те пореже.

Спецчастите са вече друго нещо, те са хора, които биват готвени за такива неща, които при мисии са и екипирани с брони и протектори за сериозни цели и които също срещат трудности когато трябва да се бият с човек с тяхната подготовка, но с нож.
Последна промяна българиец на 12 Дек 2018, 20:56, променена общо 1 път
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот katana на 14 Фев 2013, 18:40

една от любимите ми теми..всъщност заблудите относно боя с нож-доколкото "бой с нож" може да съществува ,са повече отколкото обикновените хора си мислят...всъщност бой с нож не съществува,в реалния живот на нормалния цивилен гражданин..ножа е скрито оръжие,и обикновено се ползва за да бъде нанесено максимално поражение на жертвата..останалото май си е филмов сценарий
Аватар
katana
 
Мнения: 135
Регистриран на: 14 Юни 2009, 09:55
Град: Plovdiv

Re: Заблуди относно боя с нож

  0     Мнениеот thetroublemaker на 07 Яну 2014, 20:43

Момчета стига глупости...Вие знаете ли най-малкото къв шок е някой да ти извади нож...Слава богу не са ми вадили и дано не ми вадят,но според мен за да се защитиш от атака с нож трябват години тренировки,най-вече на психическа основа
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към На улицата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта