Най-големият сайт за бойни спортове

       

Покачване на мускулна маса при боксьор

Всичко за правилното хранене и различните харнителни добавки.

Покачване на мускулна маса при боксьор

  0     Мнениеот thetroublemaker на 02 Мар 2014, 18:50

Здравейте тренирам бокс от около 8 месеца,като преди това съм ходил на фитнес.1.85 76-77 кила съм.Откакто тренирам бокса съм качил мускулна маса в раменете и предмишниците,а във всички други мускуни групи съм свалил :D Ходя 3 пъти на бокс искам и на фитнес,но тренировките са доста тежички правим много спаринги,силови тренировки и кардио и мисля,че ще претренирам ако включа и 3 пъти фитнес.Искам да покача мускулна маса до 80-81 килограма
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

Re: Покачване на мускулна маса при боксьор

  1     Мнениеот pehi14 на 02 Мар 2014, 19:29

Това да правиш фитнес тежки тренировки, а в същото време да искаш да станеш боксьор ми изглежда много неразумно. Не може да искаш да си добър, подвижен и техничен боксьор и да имаш мускулите на Лазар Ангелов. За бойните спортове се иска да си жилав, гъвкав, пъргав, ловък, подвижен и да мислиш с главата си само за бокс. Ако искаш да се занимаваш с бокс, не ходи на никакъв фитнес и по-точно не прави тренировки за маса и други тежки фитнес тренировки. Прави си клекове без тежест, лицеви опори и коремни преси за физическа подготовка. Примерно от бокса раменете се натоварват много, а във фитнеса всяко упражнение което е за горната част на тялото, независимо дали е за гърди или за гръб , натоварва и раменете. Това значи че раменните ти мускули не почиват изобщо. Това рано или късно ще окаже много голямо влияние на мускулите, ставите и сухожилията. Един мускул като се натовари, са му нужни 72 часа почивка за да се възстанови напълно. Ти на раменете не им даваш никаква почивка!
Аватар
pehi14
 
Мнения: 134
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:17
Град: Велико Търново

Re: Покачване на мускулна маса при боксьор

  0     Мнениеот thetroublemaker на 02 Мар 2014, 23:15

Аз затова питам дали няма да претренирам...И все има боксьори на мойта височина,които са с +10 кг мускули,просто искам да кача малко мускули,не мисля,че ще е фатално за бързината ми
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

Re: Покачване на мускулна маса при боксьор

  0     Мнениеот Qk на 03 Мар 2014, 12:38

Ходи си и на Фитнес,но след всяка тренировка разтягай хубаво.
Можеш да си вземеш едни бцаа,които да пиеш преди и след Фитнес,преди бокс и след него и отделно яж повечко.
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Покачване на мускулна маса при боксьор

  0     Мнениеот pehi14 на 03 Мар 2014, 15:05

Колкото повече мускулна маса, толкова повече натоварване на ставите и сухожилията, толкова по- малка подвижност и гъвкавост, бързината също се намаля, риска от травми е по-голям,
Аватар
pehi14
 
Мнения: 134
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:17
Град: Велико Търново

Re: Покачване на мускулна маса при боксьор

  0     Мнениеот KCD2 на 03 Мар 2014, 15:54

Или едното или другото...А не е лошо да кажеш и на колко години си,щото и това е много важно.А гена и самото телосложение са си най-важни според мен.За пример-боксьори по-високи с по 10 см. от Майк Тайсън се бият в категории 25-30 кила под неговата...
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Покачване на мускулна маса при боксьор

  0     Мнениеот thetroublemaker на 03 Мар 2014, 19:30

Почти 18 годишен съм.Мисля да пробвам с кръгови тренировки с тежестите и уредите в залата,пък да видим какво ще стане ;) В крайна сметка боксът ми е приоритетът.
thetroublemaker
thetroublemaker
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Сеп 2013, 00:47
Град: София

Re: Покачване на мускулна маса при боксьор

  0     Мнениеот българиец на 05 Мар 2014, 11:53

Аз, за да не се вдървявам, започвам чувал, после лапи, кръгова серия за някоя мускулна група и така докато не мина поне 3 суперсерии и обикновено са 7-9 упражнения. И то вече са за силова издръжливост, експлозивност, не за първична сила. Накрая завършвам със спаринг. Има дни, в които правя само фитнес, като преди години ходех само на това и Киокушин. Тогава наддадох много, но е и защото имаше накъде. Вече съм на границата за ръста, където може да я мине качествено само професионален атлет - човек със средства за храна и треньори. Но основно гледам ида ли във фитнеса, да изкарам и тренировка бокс, защото времето и парите са ми ограничени, а трябва да си посещавам и Каратето. Как ще покачваш обаче само ти и треньорът ти можете да усетите, при всеки е индивидуално, заради натурата. Аз бих те посъветвал боксът и фитнесът да са ти в различни дни, както и задължително да правиш тяга и клекове.

Съветът на пехи14 е много неправилен, така ще го кажа, накратко: няма бой без мускули. А какво ти трябва в тях за такъв - коментирано е в теми, статии. При питане, бих пояснил.
Последна промяна българиец на 15 Мар 2014, 22:08, променена общо 1 път
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Покачване на мускулна маса при боксьор

  0     Мнениеот Sunrise на 05 Мар 2014, 13:39

Има такива статии в сайта, а това че ако имаш повече мускулна маса шанса за контузия е по-голям е най-голямата глупост която съм чувал.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София


Назад към Хранене и хранителни добавки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron