Най-големият сайт за бойни спортове

       

Киокушин + ????

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 02 Фев 2015, 02:50

Искам като ефективност да ме ориентирате...по-точно казано !!
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Qk на 02 Фев 2015, 03:15

Бокс тогава,според мен е това си е много добра комбинация с киокушин.
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Киокушин + ????

  -2     Мнениеот VAm на 02 Фев 2015, 12:06

Бокс и Карате

Що за простотия
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Sunrise на 02 Фев 2015, 12:53

Да карате и бокс е наистина лоша комбинация имайки предвид механиката на ударите и на защитата. Нищо общо
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот българиец на 02 Фев 2015, 15:05

Викате, като механика и техники, Карате и Самбо ще си паснат прекрасно или пък първото с борба?

От бокса ще изгради по-добри защитни рефлекси, различни умения (които така или иначе ще развие с всеки стил) и ако вземе и лапи да се учи да държи, ще се научи и да умее да води боя.

В много клубове, поне във федерацията, в която съм, се тренира и по правилник Шинкен шобу, което променя доста познатия класически правилник, съответно и техники. Малко или много се тренират и техники за поваляне и ключове. И тъй като държиш на граплинг, аз бих те посъветвал Джудо или БЖЖ в комбинация със стила ти, въпреки че се тренират с ги, често се провеждат тренировки и без, пък и не е толкова страшно това, особено ако не целиш да си състезател.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Киокушин + ????

  1     Мнениеот Bullshin на 02 Фев 2015, 16:12

Защо да е лоша комбинация карате и бокс, според мен е добра, ако не беше добра , Азума нямаше да ги съвмести в стила си, механиката на ударите при киокушин и бокс е приблизително една и съща, просто в киокушина се удря с предните две кокалчета и от по-ниска стойка , а при бокса ръката не се завърта толкова и затова един боксьор без ръкавица не може да удари толкова болезнено колкото закален киокушинец, но това не значи ,че не удря болезнено :) :) :)
Също в бокса има клинчове, апък ако си джудист, самбист и т.н. горко му на съперника ти !! :o
Точно затова питам тук, защото съм убеден ,че има хора,които са си трошили главата като мен и в крайна сметка са намерили отговор :) :)
И все пак както е казал Брус Лий - "Не ме е страх от този, който е тренирал 10 000 удара с крак по веднъж, страх ме е от този, който е тренирал един удар с крак 10 000 пъти"
Извинявам се все пак, че ви занимавам с моите глупости, но съм много благодарен, че ми обръщате внимание :)
ПОЗДРАВИ
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  -1     Мнениеот Sunrise на 02 Фев 2015, 18:19

Средното кокалче е най-здраво да ли си каратист или боксьор е нормално да.гледаш да удряш с него. Механиката на удара с ръка в каратето не използва така нареченото усукване на тялото като при бокса отделно има удари от отклони и ескиважи които вкарват повече тежест следователно нанасят повече поражение. Цитираш Брус ли а в неговия стил ударите с ръце за взети от бокса без един,сещате се кой говоря. Боксирал съм с каратист който тренира от години Киокошин удари ме няколко пъти и не бях впечатлен. С ръцете беше гола вода не искам да обидя в никакъв случай Каратеките но според мене силата им е в киковете.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 02 Фев 2015, 18:32

Sunrise написа:Средното кокалче е най-здраво да ли си каратист или боксьор е нормално да.гледаш да удряш с него. Механиката на удара с ръка в каратето не използва така нареченото усукване на тялото като при бокса отделно има удари от отклони и ескиважи които вкарват повече тежест следователно нанасят повече поражение. Цитираш Брус ли а в неговия стил ударите с ръце за взети от бокса без един,сещате се кой говоря. Боксирал съм с каратист който тренира от години Киокошин удари ме няколко пъти и не бях впечатлен. С ръцете беше гола вода не искам да обидя в никакъв случай Каратеките но според мене силата им е в киковете.


Много ме убиди, направо не мога да спя :) :)
Майтап естественно, ако киокушинците са добри с ударите с ръце в главата и техните блокове, аз ще се насоча ли към бокс :) :) Това ми е пределно ясно, с един боксьор правихме спаринг един път по правилата на бокс, а вторият път по правилата на киокушин и то е ясно, по неговите правила ме разцепи, но по моите правила само ядеше бой, даже не можеше да ми отвърне :) :) :)
Но карате киокушин ме привлича по духовен начин, с философията си, със своята твърдост и има изградено място до бокса, джудото,самбото и т.н
Или другият вариант е да тренирам техника на убеждаване, да убеждавам противниците на улицата да не се удряме с ръце в главата :D :D :D
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  -1     Мнениеот Sunrise на 02 Фев 2015, 18:39

Какви са правилата на киокошин с ръце? Да стоите на едно място и да се удряте в трупа докато единия не припадне.. Сериозно питам :)
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот sunko на 02 Фев 2015, 18:45

ами след като те привлича по духовен начин отиди на Кудо,това ми беше идеята......
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron