Най-големият сайт за бойни спортове

       

Пекити Търша Кали България

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Пекити Търша Кали България

  0     Мнениеот Elfozavar на 04 Яну 2015, 22:45

Здравейте, бих искал да представя филипинската система за работа с остриета Петики Търша Кали. Кратко демо видео може да видите на адрес - http://www.youtube.com/watch?v=kxPaRi7fzpE Сайтът на българската Петики Търша Кали със статии и адреси на клубовете можете да разгледате на адрес http://www.pekiti-bg.org/

Изображение
Elfozavar
Elfozavar
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2015, 22:34
Град: Велинград

Re: Пекити Търша Кали България

  0     Мнениеот бавноразвиващ на 04 Яну 2015, 23:16

В Бургас има ли още занимания?
бавноразвиващ
бавноразвиващ
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Дек 2012, 22:54

Re: Пекити Търша Кали България

  1     Мнениеот ludvefira на 05 Яну 2015, 00:08

Баси майката.. далеч от такива работи. Ако някой ти извади нож, колкото и в кондиция да се чувстваш просто отстъпи /ако имаш тази възможност/. Ако като мен ходиш често въоръжен просто го застреляй някъде в краката, а ако много те стресне стреляй в главата :DD
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Пекити Търша Кали България

  0     Мнениеот Sunrise на 05 Яну 2015, 02:17

То тая система не те учи да вадиш нож на хората а да противодействаш на такива които вадят. Гледал съм бая неща в нета за мене лично най-добрите ножари са руснаците и тяхните методи ми изглеждат по реални от тези на филипинците. Въпрос на гледна точка.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Пекити Търша Кали България

  0     Мнениеот българиец на 06 Яну 2015, 19:43

Противодействие с голи ръце на нож не е невъзможно, но определено е нещо, което изисква много време и специализирана подготовка и въпреки това, ако можеш да го избегнеш е по-добре, както и да не слушаш идиотски съвети, каквито вече са дадени, разбира се, от подобаващия тип хора.

Този стил ми е изглеждал винаги много добър, но по-скоро при бой от типа острие с острие, не и за отбрана от такова. Може и да греша, аз не съм привърженик на схватки с каквито и да било пособия, опасно е и не е мъжко, но за съжаление немалко хора са били нападани по такъв начин.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron