Най-големият сайт за бойни спортове

       

Стратегия за залагане на ММА

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Re: Стратегия за залагане на ММА

  3     Мнениеот TheRebel на 26 Юли 2016, 14:59

Rebel наистина всичко изглежда много очевидно и пределно ясно след като мачовете са минали. Истината обаче е, че късмета си е големия фактор.


Точно. И за това вече почвам да избирам залозите си и на късмет не само на проучване. Избирам аутсайдер който ми се струва добър за парите които може да ми изкара и общо взето разчитам на късмета да ударя.

Какво мислиш за една комбинация:
1. Удли да бие Лоуър - Лоуър си губеше последните 3 срещи до последния рунд, просто малоумието на опонентите му го държи още на върха.
2. Серони да бие Стори - като нищо, Серони няма слабости в играта
3. Алистър да бие Стипе - Стипе има по здрава брада от Алистъра, във всичко друго Алистър блести а в последните си мачове показа, че ако е търпелив може да не поема удари.

Като ги комбинираш тия 3 двубоя става коеф.10 в бет365.


Ми става за комбинация, защо не. Но не бих се предоверявал на Удли за колонка. Това, което ме кара да мисля че има шанс Удли е главно защото смятам че Лолър е амортизиран и еднопластов боец и защото Удли може би ще излезе доста по-различен отколкото сме го виждали преди. Беше дълга пауза от боя с Гастелум (януари 2015) до сега. Удли прекара доста време при Руфъсспорт и наблегна на страйкинга си, който може да се каже че му е слабата страна. Удли с подобрен страйкинг и кардио съм убеден че има повече от 50% шанс да бие Лолър. Така че тук просто пипам на сляпо, нямам никакви твърди доказателства за това, което говоря. Бих заложил Удли но не и в колонка защото е рисково (но има добър коеф. който дига множителя на колонката като цяло така че може да се помисли).

Ако искаш колонка с голям коефициент от UFC 201 мисля че комбинация Сиско Ривера, Иън МакКол и Алекс Касерес не е чак толкова невъзможна да удари. Може би 1 на 5 е шанса да удари, но бих се пробвал. Трябва да проуча повече Касерес и МакКол, но мисля че имат нелоши шансове за победа. Получава се 21 коеф. в ефбет. Мен ме мързи нямам регистрации в други букита. Предлагам ги тия тримата поради простата причина че се бият по-често и е по-лесно да се определи кой ще бие. Докато Удли е загадка. Може да излезе и да унищожи лудака Лолър под 1 рунд, а може и да бъде бит както го би Нейт Маркуард. Не знаеме със сигурност.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Роби Лоулър с/у Тайрън Удли

  4     Мнениеот TheRebel на 28 Юли 2016, 21:10

Анализ на двубоя
Роби Лоулър с/у Тайрън Удли

Труден за прогнозиране двубой - както в повечето случаи, където мачмейкинга е добре направен. Когато дадеш на даден боец неопитен противник, или такъв който стилово му подхожда - е доста лесно. Но когато бойците са приблизително изравнени, всякакви прогнози базирани на уменията на хартия са безсмислени.

С какво разполагаме? Шампионът Роби Лоулър. Завръща се в UFC февруари 2013 (същия месец като Удли). Преди това е бил част от Страйкфорс (която прекъсва съществуването си предния месец). Преди повторното си зъвръщане се е състезавал в горната категория до 185 паунда. Сравнително малък е за средната категория и като цяло редува загуби с победи. В UFC идва в полусредна категория където е с добри размери. След две победи над сравнително слаби противници и една победа над МакДоналд на Лолър е даден шанс за двубой за титлата.

Срещу Джони Хендрикс букитата са го дали голям аутсайдер. Двубоя се оказва доста по-оспорван, но Хендрикс успява да вземе 3 от 5 рунда с добрата си игра от къса дистанция и тактически тейкдауни. Това, което забелязах в първия им двубой беше че въпреки че Хендрикс е един доста голям боец за полусредната, Роби Лоулър е по-голям от него. Не мога да преценя с колко килограма, но разликата е видима. По-изразена мускулатура и по-масивен е от Хендрикс.

Във втория им двубой Хендрикс значително по-трудно се справя с тейкдауните и Лолър разнообразява малко страйкинга си с различни ритници. Последните са нещо което си го има в арсенала, но поради някаква причина в първия двубой въобще не ги използва. Много специалисти казват че ударите на Роби в тялото са изморили Хендрикс, но мисля че те просто са ускорили нещо което така или иначе щеше да стане. Личеше си че Хендрикс е в доста по-лоша форма от първия им мач. Явно скъсаният бицепс и контузията в пищяла са му попречили да тренира на 100%. На външен вид при втория им мач Хендрикс изглеждаше по-мазен от първия мач. Така че не мисля че Лолър е станал за няколко двубоя много по-добър в пазенето на тейкдауни от преди. Отдавам го много повече на лошата форма на Хендрикс.

Вторият им мач е спечелен от Лоулър почти изцяло благодарение на няколкото моменти "за пред съдиите" в които Лолър е специалист. Нещо като лошите физиономии и тупането в гърдите на Санчез, само че Лолър поне нанася някакви удари.

След като взима със сплит титлата от Хендрикс, Лолър почти губи титлата си в първата защита срещу МакДоналд. Канадският точкаджия Рори, който изключително много разчита на тейкдуаните си като план Б, ако го запукат в стойка, по никакъв начин не заплашва Роби Лолър с тейкдауни или каквато и да е граплинг офанзива. И въпреки че в стойка е дървен и изключително лесно предвидим, Лолър реално има огромни проблеми с това момче. До преди окончателното счупване на носа на Рори Лолър всъщност губи двубоя по точки - което се разбира след двубоя. Тримата съдии са дали на Рори Мак рундове 1,3 и 4. 3 и 4 са рундовете където Рори удря Лолър в главата с ритници. Мисля че всичките ритници бяха в една или друга степен блокирани, но въпреки това сериозно разклащат Роби. Това определено говори за недобра поносимост на удари.

Следващия опонент на Роби е дори по-удобен от Рори. Това е Кондит. Кондит няма никаква борба, а и не иска и да се пробва. Кондит е много, много неточен страйкър. Пробва всякакви глупави и нискоефективни удари. Почти всичко което опитва да направи се вижда отдалече. Има няколко ключови умения обаче които го отличават от останалите бойци в категорията - това са голямата поносимост към удари, доброто кардио и бжж. Може да добавим и като бонус това че е дълъг за категорията и със странен стил срещу който е сравнително трудно да се играе. Но чисто като умения Кондит не е нещо кой знае какво. За Лолър Кондит трябва да е лесна работа. С дисциплинирана игра и геймплан от страна на Лоулър Кондит никога нямаше да стигне до съдиите. Просто стилът му на игра допуска много удари и голяма част от тях са чисти. Но Лоулър игра по най-лошия начин който можеше да измисли. За негова защита, не е и имал голям избор. Защото Лолър няма други оръжия в арсенала си на ММА боец освен страйкинг. И то много специфичен страйкинг зависещ дали ще работи или не от подходящия опонент.

Тайрън Удли е претендента за титлата. Той идва в UFC от Страйкфорс. Там има 1 загуба от Нейт Маркуард. В UFC се справя неубедително - има 5 победи и 2 загуби. Тайрън Удли е много зелен в ММА, въпреки че е на 34 години, той се занимава с ММА от само 7 години. Има само 18 двубоя. Първите му две загуби са от опитни ветерани от спорта - едната от Маркуард, който е и по-голям от него, а другата от Джейк Шийлдс. Но третата му загуба е вече по-трудна за извиняване, защото е от боец който има горе-долу същия опит в ММА. На всичкото отгоре Рори МакДоналд взе убедително всеки рунд на Удли и Удли изглеждаше много зле в този двубой. Защото беше повече унизен, отколкото бит, беше накаран да изглежда като страхливец.

За Удли нямам много какво да казвам, защото той е доста ясна картина. Физически силен, експлозивен атлет. Нелоша игра в стойка и на земя, но срещу доста по-неопитни от него или физически по-лоши бойци.

Удли наистина тук срещу Лолър е аутсайдер. Бил се е по-малко от него, започнал е да се занимава с ММА много по-отскоро и притежава доста по-скромни умения. Превъзхожда Лолър в няколко аспекта обаче: бързина и експлозивност, борба, по-добра издръжливост на удари. Факта че предпочете да изчака своя ред за шампионски двубой може да се окаже решаващ тук. След като си чупи стъпалото в двубоя с Гастелум, той решава да се възстанови напълно и да не взима други двубои докато не се бие с Лолър. Това му дава повече време за подготовка за този шампионски двубой. Преместването му в лагера на Дюк Руфъс със сигурност няма да му навреди, тъй като там ще му подобрят значително страйкинга и цялостната игра. Мисля че положителните промени се забелязаха още с двубоя с Гастелум. За съжаление там не видях желание на Удли да използва борбата си или клинч, където физическото му превъзходство ще е по-осезаемо. Удли казва че за този двубой ще използва всичките си ММА умения и се надявам това да е така. Защото без да ползва борба и страйкинг, да ги смесва добре няма добри шансове за успех. Имаме и допълнение на това 5-рундов двубой, който ще тества кардиото на Удли, което след година и половина без двубои е вероятно да е отслабнало.

В заключение мога да кажа че това вероятно няма да е оспорван двубой. Един от двамата убедително ще бие другия. Клоня към Удли заради дългата подготовка за този конкретен двубой, физическото превъзходство и това че има повече начини да победи - решение, събмишън, нокаут. Докато Лолър може да победи само с решение. Не отписвам и нокаут, но не виждам Удли да е уязвим за нокаути в този етап на кариерата си, въпреки че Лолър е по-добър от него в стойка, той не е толкова много по-добър за да успее да запише нокаут над Удли, особено ако не играе изключително дисциплинирано, което не е нещо което непременно очаквам от него.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Стратегия за залагане на ММА

  6     Мнениеот burning на 30 Юли 2016, 16:11

Пуснах Уудли и Хамилтън. Тайно се надявам и Каролина да победи защото ми е много симпатична и изобщо не е за подценяване :) .
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Re: Стратегия за залагане на ММА

  5     Мнениеот burning на 31 Юли 2016, 14:59

Накефих се много на Хамилтън и да знаете, че ако даден боец тренира при ДжаксънУинк да имате едно наум.
Рос Пиърсън ми хареса как се представи. Има подобрения в играта си и най-вече в защита, ама все още е предсказуем и с някак си слаби удари.
И Крилов добре се представи с много готин зрелищен нокаут. Млад е и има много хляб в него.
За пореден път се убедих, че Мат Браун не е нищо особено. То се видя още като му пуснаха малко по-класни бойци. За това много ми хареса като припадна, даже исках още с първия удар да го приключат, ама пак много ми хареса.
Яд ме е, че не заложих на Каролина защото много я харесвам както писах, ама беше много равностоен мач и може би само работата в клинч и яките колена в тялото много обърнаха нещата като забавиха супер много Намайунас. И все пак си беше рисков мач за залагане и затова и го избегнах.
И на последно място, но не и по зрелище Удли си взе мача точно както предполагах. Когато започнаха Роби ми се струваше някак си малко по-отпуснат от попринцип и според мен беше работил върху кардиото, ама всичко приключи доста бързо...Сега вече ще чакам Удли и Томсън :D
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Обзор на UFC 201: Lawler vs. Woodley

  4     Мнениеот TheRebel на 31 Юли 2016, 18:08

Ще направя обзор на последното UFC събитие UFC 201: Lawler vs. Woodley

Включвам само 4 двубоя.

Роуз Намаюнас с/у Каролина Ковалкевич

Лошо бойно АйКю на Намаюнас. И лоша подготовка за двубоя. Някъде в някои коментари го бях писал, но ще го напиша и тук. Отбора на Роуз е малък и обикновено малките отбори нямат дали умението или опита, но не могат да правят специфични геймпланове за всеки нов противник. Излизат с един геймплан и променят много малки части от него в течение на боя, което никога не е достатъчно ако боеца ти сериозно пада по точки или направо си го бият. Когато Намаюнас падна от Еспарза явно Тревър Уитман е решил да махне от арсенала на Роуз летящите колена, ритници и прочие нестандартни техники. Точно си мислех че в тоя двубой ще са и много нужни. Когато суармър те атакува нямаш много опции, освен да го удряш силно. Боксьорите с добра техника, но слаб удар почти нямат шансове срещу суармърите. И това беше Намаюнас в този двубой. Всичките й удари, макар и хубави, прави и технични нямаха сила. Ковалкевич играеше с ръце почти на кръста през цялото време. Тук беше мястото Роуз да ползва и малко ритници, защото беше очевидно че с ръцете няма сила да спре Ковалкевич да атакува. Но не видях нито един хай-кик от нея през целия двубой. А лоу-киковете й бяха плачевно слаби и я контрираше полякинатя като ги пускаше. Роуз нямаше работа с Ковалкевич в клинча. Нито има силата, нито техниката в борбата за да я свали. Роуз пробваше тия неефективни в ММА дуждо хвърляния които Пейдж пробваше срещу нея в техния двубой и които нито един път не станаха. Ковалкевич е силна, малко по-едра е от Роуз и има добър баланс. Ковалкевич вкарваше сравнително леки, но голям брой колена в корема на Роуз и ако не тръгваше почти винаги накрая на серията за лакти (с което освобождаваше едната си ръка от врата на Роуз и на Роуз и беше по-лесно да излезе от клинча) Роуз нямаше да може да се махне от клична докато Каролина не реши да спре.
В бъдеще не виждам Роуз като шампион. Това й е макса. Ако не придобие изведнъж здрав удар и мине на сериозна силова тренировка не е шампионски материал. Има основата да е шампион, но няма допълнителните способности и умения.
Ковалкевич е много лесна, смешно лесна за удряне в стойка. Ако не пратиш по нея удар само тогава няма да я удариш. Така с Йенджейчек не може да се играе. Има кардио обаче за 5 рунда и физика, която да създаде проблеми на Йоана в клинч. Но като цяло едва ли ще бие шампиона. Въпреки това напоследък доста шампиони падат, не се знае...


Франсиско Ривера с/у Ерик Перез

На тоя мач, както писах в предварителните прогнози, обърнах малко внимание и поради това че напоследък младите таланти показват много жалко бойно АйКю предпочетох Ривера. Сбърках. Но доста от нещата, които си мислех за Перез се оказаха вярни. Невпечатляващ с нищо боец е. Много движение и малко работа накратко казано. В стойка е доста зле, с изключение на някои добре подбрани въртящи удари и вътрешните лоу-кикове, останалите му неща са зле. Или по-скоро не са зле, просто е не ги ползва. Само върви напред-назад и не пуска нищо. И точно и за това и тейкдаун-атаките му са с малък процент, защото няма удари с които да ги замаскира. А в модерния ММА тейкдауните не са толкова лесни за правене, ако не пуснеш нещо преди тях за залъгване.
Сиско Ривера показа ниското си бойно АйКю, както обикновено. Не зная защо се излъгах че може да се очаква някакво наличие на акъл от него. Когато един боец направи тъпотия повече от 1 път в октагона е почти 100% гарантирано че ще потрети. Това е желязно правило. Ако 1 път си направил глупост, може да го отдадем на случайност, но 2 пъти това е навик. Сиско има навик да изоставя иначе горе-долу техничния си бокс за сметка на малоумно мятане на ръцете ала Диего Санчез с тази разлика че Диего поне има кардиото да си го позволи, а вече 30 и не знам си колко годишния Ривера няма такава опция. Няма повече никога да се доверя на него, освен ако не го сложат в двубой с някой стар като него, който няма борба и технически умения в стойка.

Ед Хърман с/у Никита Крилов

Тук сгреших. Принципно смятах за умно че намалих доверието си към младите бойци, които се изправят срещу стари и амортизирани ветерани. Но не трябваше сляпо просто да казвам че ветеранът ще бие или че има равни шансове. Ветеранът Тим Боуч би Саман не просто защото Саман беше тъп и се наби в клинча където Боуч е по-добър, Саман също не беше във форма, беше някак бавен и немотивиран. Разбира се, това няма как да го знаем предварително, особено ако се съди по снимките му, защото изглеждаше като издялан от камък. Но факта си е хакт, Саман показваше преди много слабо бойно АйКю и нямаше особена конкуренция където да видим колко точно е добър.
Да си кажа честно, Никита Крилов ме изненада. Не толкова защото победи, а защото показа доста по-добро кардио и дисциплина от който и да е негов предишен двубой. Забелязах че от ъгъла му се караха като правеше глупости срещу Бахозо, но не очаквах че ще изчисти грешките си за времето от онзи двубой до сега. Браво на него и на отбора му. При мача с Хърман се виждаше че Хърман си е добър от близко и в клинча и че Крилов, точно като Саман, има повече шансове в бой от разстояние отколкото от близо. Но за разлика от Саман, Крилов активно търсеше дългата дистанция и избягваше клинча, където като нищо Хърман можеше да го закове с коляно в главата.
Мога да кажа че с този напредък който показва Крилов може да бъде доста добър в полутежката където конкуренцията е една от най-слабите.


Хорхе Масвидал с/у Рос Пиърсън

Този двубой затвърди това, което си мислех за двамата бойци. За Рос Пиърсън си мислех че е добър боксьор, но само ако му идваш в атака. А за Масвидал си мислех че е много добър ММА боец почти на шампионско ниво дори, който обаче не обича да води двубоя и не желае да приключва опонентите си за да не се изложи на допълнителни рискове.
Забелязахте ли какви карти дадоха съдиите накрая? Decision (unanimous) (29-28, 29-28, 30-27) Тези две по 29-28 означават че двама съдии са дали на Пиърсън 1 рунд. Моля? Пиърсън не взе нито един рунд в този двубой. Дори единия рунд трябваше да го точкуват 10-8 и да стане 30-26 за Масвидал. Но това, което писах в предварителната тема за пасивността на Масвидал се случи и тук. Да, взе си рундовете, беше много по-ефективен от Рос, но факта е че бягаше от боя. И това се вижда от съдиите. ДОРИ с нокдауна Рос ако беше вкарал някой и друг по-тежък удар и още 1-2 тейкдауна като нищо можеха тия двама съдии които са дали на Рос Пиърсън 1 рунд да му дадат още 1, нищо че нямаше да го заслужава. Щаха да му го дадат само заради агресивността. И да ви кажа честно, щеше да ми хареса да окрадат Масвидал. Защото тоя пич така си пропиля таланта - седи си и чака противника да атакува и замахва колкото да държи противника далече от него. И дори да запише нокдаун, не успява да приключи двубоя. Същото което направи с Пиърсън стана и при Аякуинта. Хубаво, трябва да си пазиш силите.. Но идва втория рунд, пробвай да му пуснеш няколко силни удара, вероятно още не знае къде е от побоя в предния рунд и ще е доста лесно да го нокаутираш.

За Пиърсън мога да кажа че това вероятно е максимума, който може да се иска от него. Добра защита, хваща ритниците и прави тейкдауни, пуска хубави ритници.. добър ъгъл който му дава точни съвети. Но нещо липсва в цялата система. Липсва като че ли визия за голямата картина. И от страна на Пиърсън и от страна на ъгъла му. Не може да приемаш двубой с толкова малко предизвестие и то в горната категория. Или ъгъла му който му дава добри технически поправки не може да не са забелязали че техния човек се бие с по-дълъг и техничен боец. За което е нужен тотално различен подход от това, което те правеха. Не може да не са разбрали че техния боец няма никаква работа с крака и не може да отреже октагона. Не може да не знаят че Пиърсън е единствено добър когато контрира агресивен противник. Ми да направят тактика с която да принудят Масвидал да води боя и да се набива на контри. Когато се биеш с по-добър противник, по-висок и едър се вижда колко класен е отбора който стои зад теб. Ъгъла на Пиърсън по шестобалната система му давам 3.5, максимално 4.

Това е което имам да кажа за Хорхе Масвидал с/у Рос Пиърсън
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Яир Родригез с/у Алекс Касерес

  4     Мнениеот TheRebel на 04 Авг 2016, 18:53

Анализ на двубоя
Яир Родригез с/у Алекс Касерес

Няма да лъжа, почнах да разучавам този двубой с цел да видя дали Касерес си заслужава залог заради големия коефициент и в процеса на проучването станах фен на Брус Лирой. Което прави прогнозата ми пристрастна и вероятно неточна. Човека е голям образ и пич. В ММА е от 2008ма, бил е в TUF (GSP vs Косчек), има лоша статистика, но няма скучни мачове. Една от причините за лошата му статистика е че след шоуто TUF където е един от любимците на Дейна Уайт, Алекс не оправдава очакванията и от UFC изгубват интерес към него и го оставят като боец който да ползват когато отиват извън страната да го дават на местен боец като "лесен" опонент. Този план не се получава защото Алекс побеждава в тези двубои. Опитват се да изградят Серджио Петис с победа над Алекс, но и това не се получава. След този двубой го пускат на Фейбър, Канехара и Ривера, които двубои Алекс губи. Свалянето до 135 се оказва твърде тежко на Касерес и той се връща в 145, където побеждава Масио Фулен и прави изненадваща победа над Коул Милър само с 9 дни предизвестие.

Касерес никога не ми е правил особено впечатление, ако трябва да съм честен. Прекалено странен и неефективен страйкинг (на първо четене), слабо бойно АйКю и като цяло доста отнесена личност вън и извън октагона. Но всъщност както писах в скобите, страйкингът му е неефективен погледнат отдалече. Повечето му удари влизат (по статистика), макар и с малка сила. Поддържа добро темпо през целия двубой. Има добра събмишън игра, добра защита от тейкдауни. Защитата му от удари обаче е сравнително лоша. Разчита главно на бързи реакции, което е проблем. Когато някой наистина го пресира като Роналд Делорм първия рунд на двубоя им и Франсиско Ривера, брадичката на Касерес е лесна за уцелване. Касерес държи дясната си ръка особено ниско и е много уязвим за удари идващи отдясно.

Яир Родригез е рожба на TUF, подобно на Алекс Касерес, и от него се очакват големи неща, имайки предвид атрактивния си стил на игра и факта че е мексиканец. От UFC се опитват да го направят по-популярен давайки му място в главен двубой по Фокс. За мен Яир е много, много зелен боец. Има много неефективен страйкинг с основа таекуондо. Не мисля че таекуондото като такова е лош стил, но са малко бойците в UFC които печелят редовно двубои разчитайки главно на таекуондо. В негова защита, Яир много добре смесва страйкинга си с граплинга като преминава плавно от зрелищните си техники в стойка в тейкдуан. Мисля че това му е най-доброто оръжие. Преминаването от бой в стойка в бой на земя. Иначе в боя само в стойка или само на земя Яир не е добър. Леонардо Моралес направи много добър мач с Яир докато двамата играеха в стойка, използвайки чист и експлозивен кикбокс - нищо сложно.

Честно да си кажа, мислех че Андре Фили ще победи Касерес или че поне ще е много оспорвано, не вярвах на хайпа за Родригез. До летящото коляно мача вървеше непредсказуемо. Да, Яир доминираше играта на земя и донякъде в стойка, но знаех че Фили е много по-опитен и ще намери начин да победи. Е, сгреших. Фили падна и то с нокаут. Но не мисля че това показва че Яир и толкова по-добър, просто го нацели. Все ще се случи 1 път след като пробва ритник по 20 пъти на мач...

Сега, как ще протече мача между Родригез и Касерес? Не знам, наистина. Мисля че 5-те рунда ще окажат голямо влияние и донякъде факта че Солт Лейк Сити е на немалка надморска височина. Тези два фактора са в полза на Касерес, защото неговия стил на игра изисква по-малко енергия и освен това Касерес не сваля почти никакви килограми за "перо". Той е 150-155 паунда извън състезания, в седмицата преди боя сваля 5 паунда вода, което е нищо. Така че съм почти сигурен че откъм гледна точка на кардиото, Касерес има предимство. Страйкингът на двамата го слагам приблизително наравно. Играта на земя и в клинч я давам на Яир, нищо че е по-неопитния, защото е по-силен физически и по-голям от Касерес. Така че там той би трябвало да има предимство. Що се отнася до бойно АйКю до преди боя на Касерес с Милър щях да дам предимството на Яир или да ги пиша равни, но боя на Касерес с Милър ме убеди че Касерес е израстнал доста като боец. ММА Лаб определено имат пръст в това. Така че предимството на бойното АйКйю го давам на Касерес, но само с малко.

Психическо напрежение.
Според мен напрежението тук е изцяло върху Яир, от който се очаква да е следващата голяма мексиканска звезда в UFC. Дават му главен двубой по телевизията, всички погледи са в него. Касерес пък до колкото улавям в интервюта и предишни двубои е от този тип бойци, които колкото по-малко напрежение и очаквания има над тях, толкова по-добре се справят. Може би заради това така добре се справи срещу Милър, защото имаше само 9 дни предизвестие. Тук има около два месеца, но не мисля че това ще му повлияе отрицателно. Когато Касерес излиза на ринга да се кефи и се усмихва прави най-добрите си двубои. Мисля че с тази серия от само 2 победи той не усеща че има някаква репутация която да пази или титла към която да се стреми и ще играе отпуснато и без нерви. Допълнително ще му помогне това че няма да сваля никакви килограми.

Предвиждам двубоя за много по-оспорван отколкото му е коефициента. Повечето фенове дават сигурна и дори убедителна победа за Яир, но не мисля че това ще се случи. Дори да победи няма да стане убедително, не мисля че Касерес е боеца срещу който новобранец в UFC ще направи нокаут с още едно летящо коляно. Ако победи, ще е трудно и оспорвано. Моята прогноза е пристрастна и давам победа с решение или събмишън на Касерес. Вярвам че ММА Лаб ще му направят добър гейплан и в комбинация с това че разполагат с 5 рунда това ще е достатъчно за да победят експлозивния но още неопитен Яир Родригез.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Стратегия за залагане на ММА

  4     Мнениеот burning на 06 Авг 2016, 19:20

Няма да залагам на този ивент, но мисля, че има разни двубои, които си струват. Ребел направил си много добър анализ на Родригез и Касерес и гледах последните им двубои. Родригез ми се струва много по-вероятния победител, тъй като е доста по-бърз и експолозивен. Касерес ми се струва някак си бавен и може би ще има предимство в последните рундове ако изобщо се стигне до тях. За това аз лично не бих заложил на този мач. На мен повече ми привлече окото коефициента на Крис Камози. За мен коефициента им трябва да е равен, а сега гледам в бета 2.40 за него. От тежките също има добри коефициенти. Този Джъстин Ледет ми се струва много по-голям фаворит заради добрия си бокс, но като цяло за противника му няма много информация. Доста ми харесва какви подбрани мачове ще има и съм сигурен, че ще има изненади.
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

Обзор на UFC Fight Night: Rodriguez vs. Caceres

  3     Мнениеот TheRebel на 12 Авг 2016, 17:46

Обзор на UFC Fight Night: Rodriguez vs. Caceres

Нямах предварителни анализи за ивента, така че този обзор ще е фристайл.

Джъстин Ладет с/у Чейз Шърман

Не бях обърнал особено внимание на този двубой предварително и в "Прогнози" дадох прогноза на основата на това което чувах по нета за бойците, не съм гледал нито един мач на двамата. В мача боксьора Ладет победи. Знаете ли, това е едно от поредните доказателства че прост бокс в комбинация с малко граплинг и добро кардио е много труден за побеждаване. Разбира се, това важи повече за тежката, полутежката и може би средната категории. В леките категории само с тези умения си за никъде. Но вижте колко е трудно да биеш боксьора, а! Трябват доста комплексни умения да биеш ММА боец с добър бокс. Не става примерно само с кикбокс, освен ако не си много добър. Не просто да знаеш няколко ритника, това не те прави кикбокьор, трябва да си много обигран за да биеш боксьор с кикбокс. Така си мисля аз на основата на доста изгледани мачове.

Къб Суансън с/у Татсуя Каважири

Къб би Каважири, но ще залагам срещу него при следващия му двубой. Само да е с някой който поне малко е по-добър от Каважири в стойка. Кава имаше добри попадения когато играеше прост бокс с прави удари, а Къб за пореден път показа че не става за елита след като на 1-2 пъти влезе в диви размени. Къб е амортизиран боец на този етап. Преди да приеме мача с Хакран Диас (мача преди Кава) на Къб са предложили Барао. Къб обаче им казва че е уморен от големите мачове и иска някой по-малък за да си върне формата. Искал и време за да наблегне над борбата си. Това е добре, видяхме в мача с Каваджири че има напредък в борбата. Но бокса му си е зле. Дали е по-зле или на същото ниво трябва специално да гледам клипове, но на мен никога не ми е харесвал бокса му. Вярно че Къб отдава допълнително време на бокса си, но за мен бокса му е просто зле. Голямата сила на страйкинга му идва от съчетаването на боксови техники с удари с крака. Иначе в стойка е отворен за удари непрекъснато с тези ръце почти на кръста. Сега както и е изморен от битки и годините му се отразяват, ако му дадат боец като ДуХо Чой примерно Къб го отписвам.

Теруто Ишихара с/у Хорасио Гутиерес

Мислех че тук Ишихара ще победи, но че ще има известни проблеми. Мача вървеше горе-долу равностойно докато Гутиерес не реши да напада безрасъдно. В такива положения Теруто е много добър защото има много точни и силни контри. Това беше тоя двубой. За в бъдеще сигурно ще го подхранват с лесни жертви още 1 или 2 двубоя под формата на не много технични страйкъри за да стане шоу и да направят Теруто звезда за японския пазар. За съжаление коефициента за него ще пада от тук нататък, така че трябва да се внимава като се слага на него.

Дейвид Теймур с/у Джейсън Новели

Тук заложих за Новели. Не много, така че не съжалявам, но определено можех да проуча малко повече двубоя. Причините да заложа Новели бяха малко повърхностни. Едната е че нямам доверие на бойци идващи от TUF и без опит в UFC. А Новели на кантара изглеждаше не само по-голям от Теймур, но и по-атлетичен. И до колкото зная и с малко по-богат арсенал от умения. Но пък Новели е дебютант, така че това трябваше да ме спре от залог въобще за мача, след като не съм сигурен в Теймур. Любопитна история: Февруари месец Теймур се би със Свенсон. Като видях файт-картата и този мач веднага знаех че Теймур ще бие. Бях гледал сезона на TUF и знаех перфектно че Свенсон е в това шоу по случайност и няма никакво бъдеще в UFC, така че Теймур знаех че е повече от способен да бие това момче и то лошо. Но тогава нямах регистрации в никой сайт и нищо не знаех за залагането. Можех да направя добри пари защото колкото и да ме е страх да сложа големи суми на 1 мач този беше повече от ясен.

Марчин Тайбура с/у Виктор Песта

Избрах Тайбура защото на кантара изглеждаше доста по-добре от предния си мач (дебют) в UFC. Често се случва когато бойци идват от други промоции в UFC и са свикнали да бият там без да спазват диети и добри тренировки и тук на първия им мач да ги разцепват и след това в рамките на 1-2 мача се усещат че в UFC не може да печелят мачове със старите си навици и се стягат. Песта пък не е техничен никъде и блести единствено със здрава тиква и упоритост. Не мислех че ще е достатъчно срещу Тайбура и познах. За съжаление и доста други хора са мислели като мен и спечелих много малко от този двубой. Мисля че има добро бъдеще за Тайбура в UFC.

Корт МакГий с/у Доминик Стийл

Мислех че Стийл ще вземе победата някак, но МакГий го би. Не гледах целия мач, честно. Единственото впечатление което ми остави бързото превъртане на рундовете беше че Стийл е прекалено лесен за нокаутиране или разклащане, а МакГий е тръгнал към пенсия.

Марина Мороз с/у Даниел Тейлър

Е тоя мач ме разби! Какви бяха тия мацки, бе? Мороз ми беше ясно че не става за UFC. След като видях какво стана с Кристина Стансиу срещу Кейси си отворих малко очите за Мороз. До преди това мислех че това й е добра победа. Но не е и никога не е била. Мороз имитира кака си Холм. Пуска някакви удари там, вика но нищо не влиза реално. Статистиката показва 17 вкарани удара от 251 опита! Какво е това, за бога! Повече от жалко. Целия мач беше като балетно представление. Само движение без нищо. Не че Тейлър направи нещо, де. И тя горката не можеше да затвори дистанцията с нейните 155см. И двете бяха много зле. Знаех че коефициента е сбъркан и заложих на Тейлър защото е нокаутьорка и знаех че Мороз не става за нищо. Естествено не бях сигурен в победата на Тейлър заложих повече заради коефициента й. Но един нокаутьор винаги има шанс, така че защо не?

Ъгъла на Тейлър й даваше добри съвети относно страйкинга, може би не най-добрите но имайки предвид ръста й и обсега, нямаше какво повече да й кажат... Но! Но можеше да й кажат да зареже страйкинга и да пробва тейкдаун! Не гледах мача на живо и не знаех как е протекъл така че когато го гледах на запис края на втория рунд дори аз дето не съм треньор или нещо такова се замислих защо още се блъскат главата хората на Тейлър с игра в стойка след като е повече от очевидно чме не се получава. Тейлър е ниска, центъра й не тежест е по-нисък от не Мороз и лесно ще я свали, да не говорим колко по-атлетична и експлозивна е Тейлър. И го направи, но последните секунди на третия рунд. Нищо не подсказваше че Мороз е толкова добра на земя че да застраши Тейлър ако беше пробвалатактически в края на рундовете по 1 тейкдаун за пред съдиите. Лош ъгъл, много лош.

Тревор Смит с/у Джо Джолати

Не мога да кажа много тук защото не съм проучвал двубоя. Не съм гледал видео, нито статистики. Заложих на Тревор Смит защото в един ММА подкаст казаха че ако Джолати не го бие първия рунд е много вероятно да падне по точки. В комбинация с това че на Джолати това му е първи двубой в UFC и че е доста малък за тегловата класа реших че е оправдан риск залог за Смит.

Сантиаго Понзинибио с/у Зак Къмингс

Заложих пари на Къмингс. Причините бяха защото Понзинибио ми изглеждаше малък за категорията и с мека брада и стила който ползва който е непрекъсната преса, ще го постави в риск за гадни контри и в някой момент Къмингс ще му вкара нещо тежко. Или дори това да не стане мислех че големите размери за категорията и борбата на Къмингс ще надделеят. Нищо от това не стана. Понзинибио има много добра защита от събаряния и много бързи ръце. Къмингс беше, сравнен с него, като на забавен каданс. Освен това активната водеща ръка на Къмингс, която си мислех че ще реши мача за него, беше прекалено предсказуема и без тежест в ударите й. Срещу суармър трябва да имаш добър водещ удар, но трябва да е силен. Докато Къминг има фликинг джаб, както му казват на английски. Такъв много лек прав удар. Ако не го разнообразяваш с тежки от време на време, противника просто ще мине през него и ще те стигне със своите удари и си чао. А ако си Къмингс и имаш здрава глава просто ще те бият 3 рунда. Следващия път ще ги имам предвид тия неща. Трябваше да забележа че Понзи не го бият случайни хора, а Къмингс колкото и да го харесвам като боец все още се води в категорията "случаен".

Талес Лейтес с/у Крис Камози

Заложих на Лейтес. Това беше един от мачовете за който бях супер неуверен и в началото мислех че е 50-50 и ако Камози беше нещо като 2.80 или 3.10 сигурно щях да го заложа. Но много мислех и търсих в нета аргументи срещу Камози и се убедих че Лейтес е кофти мач-ъп за Камози и че Камози реално не е напреднал много последните години че да може да бие боец като Лейтес. Единствения шанс на Камози беше нокаут или да измори дотолкова Лейтес първия рунд че после да е дроб сърма. Изглеждаха ми малко вероятни варианти. Гледах мача на Лейтес с Мусаси и прецених че Мусаси макар и да би убедително Лейтес, доста се поизмъчи на моменти. А говорим за Гегард все пак. Какво трябва да направи Камози със своите скромни умения за да бие Лейтес - много неща и трябва и доста късмет. Прецених че има смисъл в залог за Лейтес макар да не бях супер уверен.

Яир Родригес с/у Алекс Касерес

Ако не друго, познах че ще е оспорван двубой. И това не го познах много, защото Родригес си взе всичките рундове, може би без един. Но познах че няма да е победа с нокаут, както доста хора в нета си мислеха. Знаех че Родригес е много неизшлайфан диамант. Ама много неизшлайфан. От него може да стане шампион който дори да се задържи за няколко защити. И то в категория "перо" където е конкурентна. Момчето има невероятно кардио. Очаквах че след третия рунд ще отпадне значително, но не стана така. Намали темпото, но само с малко. До края пускаше удари. Не знам дали да го припиша на природни дадености или на препарати защото това е просто лудост! Пет рунда не спря тоя да се върти и хвърля по октагона. Алекс Касерес пък ми хареса че игра отпуснато. Но за съжаление прекалено отпуснато. Вярно е че играейки така всъщност се спаси може би от някой нелеп нокаут, но и не направи нещо което да му спечели мача. Не търсеше победата достатъчно силно и достатъчно умно. Може ли второто е по-вярно. Знаех че тренира в ММАЛаб който е много добър отбор, но като че ли и неговите хора бяха без отговор срещу невероятното кардио на Родригес. Принципно имаха добра идея как да бият - но тя се основаваше на това Родригес да намали темпото след втория или третия рунд и тогава да го обработят. Но това е нож с две остриета. Защото така губиш рундове докато го чакаш да се измори. И ако не се измори или се измори но само малко и ти си вече 2-3 рунда назад какво правиш? Трябва да приключиш боя иначе падаш по точки. Малко съм разочарован от ММАЛаб защото знам че са добър тим. Те излязоха със стратегия която и аз я мислех. Но аз съм тъп клавиатурен мишок, колко разбирам от ММА и печелене на мачове? Трябваше да мислят повече и да имат вариант 2 ако първия не сработи. А се виждаше от втория рунд че Родригес няма да се измори скоро.

Яир ще падне съвсем скоро, повярвайте ми. Още следващия мач мисля че е възможно да му е загуба, ако го сложат с някой който е опитен колкото Касерес, но за разлика от него има стабилен тим зад себе си и знае как да печели мачове. Такъв противник трябва срещу Родригес. Защото Родригес колкото и да е зелен има някои много големи предимства, и без добър план и умело прилагане на този пран, няма да го биеш освен на късмет.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Нейт Диаз с/у Конър МакГрегър II

  3     Мнениеот TheRebel на 16 Авг 2016, 14:15

Анализ на двубоя
Нейт Диаз с/у Конър МакГрегър II

Когато първия път се биха март месец бях убеден че Конър ще победи. Може би не 100%, разбира се, защото това е бой и всичко става, но бях доста сигурен. Бях толкова сигурен в Конър тогава колкото сега съм сигурен в Антъни Джонсън че ще бие Гловър Тешера. Тоест уверен в голяма степен във фаворита, но осъзнавайки че опонента не е слаб и ще е сравнително оспорван двубой. Тогава още не залагах на ММА. Въобще на нищо не залагах всъщност. Не бях проучвал двубои в детайли с цел залог. Проучавал съм двубои просто за да ми е по-интересно като ги гледам после. Но не и "професионално" проучване.

Мислех че Конър ще бие Нейт. Но нямах някакви сериозни доказателства за това. Повече бях фен на Конър отколкото трезво да съм преценил двубоя. Исках да видя докъде може да стигне цирка му. След като би Алдо на Конър му пораснаха крилете още повече. Много исках да бие Диаз за да видя как се гаври с другите бойци и UFC като цяло - исках просто сеир. Освен че исках Конър да бие Диаз аз бях подведен и от медиите и феновете че Конър наистина е нещо специално... толкова специален боец че да бие някой 2 категории над неговата. Мисля че доста хора са попаднали в капана в който аз бях и за това коефициента на Конър при букмейкърите беше като на Джон Джоунс в поредната защита на титлата му, което е меко казано странно.

Беше ли изненада победата на Диаз? И да и не. Най-простия и лесен начин за прогнозиране на двубой е да видим от какъв тип мач-ъп всеки един от бойците е падал. Конър е падал със събмишън. Диаз е падал от борци и с решение. Това показва че Конър не е типа боец който обикновено би затруднил Диаз и показва че Диаз е типа боец който би затруднил Конър. Ако гледаме историята на двамата бойци победата на Диаз не е изненада. Но хайпа на Конър беше в своя пик след победата над Алдо и хората бяха слепи за да видят фактите. И аз бях сляп.

Конър и Диаз колкото си приличат толкова и се различават. Конър е цар на това да се представи много по-умен и много по-добър боец отколкото е. С думите си и начина на изразяване кара хората да вярват че е много по-добър отколкото реално е. Нейт е цар на обратното. Той кара хората да го подценяват непрекъснато. Изразява се с малко думи и дори тези които изрича трудно се разбират. Често лъже в интервютата си. Обича да се прави на глупав. Изглежда неуверен и дори срамежлив.

Първия мач Конър спечели първия рунд и част от втория. Не е никак малко постижение за 145-паундов боец който се бие с 155-паундов боец. Нейт беше видимо в лоша физическа форма за този двубой. Някои казват че бил тренирал за триатлон и че лъжел че е на почивка но не вярвам на това. Вярвам че е тренирал поне малко, защото не е в негов стил да не тренира въобще, но не е бил в бойна форма. Защо го вярвам ли, еми боя с МакГрегър го доказва. Ако сравним първия рунд на боя с МакГрегър с първите рундове на другите боеве на Диаз ще видим разлика в представянето му. Дори първия рунд в боя му с Дос Аньос (в моментите когато боя беше в стойка) беше по-добър от този срещу МакГрегър.

Добре. Нейт беше в лоша форма. А Конър? Може би... може би. Защо го казвам? За първи път се бие на такива големи килограми, това е голям стрес за тялото, да така е. Но от друга страна Конър винаги се бие експлозивно и търсейки нокаута по най-бързия начин. Този стил на бой не се връзва добре с 5 рунда, просто са несъвместими. Ако от другата страна на октагона имаме боец с мека брада и зле като цяло да, става да се биеш експлозивно, дори е препоръчително. В първия двубой смятам че везните бяха максимално наклонени в полза на МакГрегър. МакГрегър се би на килограми които не са оптимални за него, но Диаз се би без лагер. Минусът за Диаз е по-голям отколкото минусът за МакГрегър. И въпреки това той не успя да спечели.

Смятам че в първия мач Конър имаше максимален шанс за победа поради липсата на подготовка на Диаз и увереността на Конър. Избора му да пуска само и единствено силни удари като цяло бе правилен. Защото суармърите като Нейт Диаз е трудно да бъдат победени от чисти техничари. В един момент ще се измориш, искаш не искаш, и техниката ти отива през прозореца. Обикновено удрячите със здрави брадички бият суармърите. Но Конър не е удряч. Не и на 170 паунда. Силата на удара му е добра за 145 паунда, но на 170 няма този нокаутиращ удар за да строполи боец като Нейт или поне да го респектира. Ето защо макар и Конър да използва добра тактика не успя да победи. Няма нужната сила в удара. И дори не включваме играта в клинч и на земя, гтоворим само за бокс.

Нейт е много корав опонент. Може отстрани да изглежда като аматьор и да е странно как въобще успява да печели двубоите си, но в цялата работа има вложена много умисъл и години опит. Не мисля че Конър осъзнава в какво се забърква с този моментален реванш. 3,4,5 месеца, година ако иска да тренира за този специален двубой няма да е достатъчно да навакса опита който Диаз има срещу много сурова конкуренция. Дори не включваме ръстовото и теглово предимство на Диаз в уравнението.

Мисля че цялата работа с Конър МакГрегър е една голяма измама. UFC му даваха удобни противници до мача с Нейт Диаз и така МакГрегър се превърна в някакво митично същество. Но не бяха само противниците. Високопарния тон с който говори Конър, предсказанията в кой рунд ще падне следващия му противник и т.н. му създадоха образ на непобедим боец. Стигна се до там че хората наистина вярваха че ще мине през Диаз без проблем и след това му даваха реални шансове срещу Роби Лолър!! И то не говорим само за феновете, много от така наречените "експерти" в спорта го казваха. Ето на какво е способен един кадърен ПР. Вярвам че Конър е един маркетингов продукт. Разбира се, без самия той да има някакви умения няма да стане от него звезда, но нещата които се говорят и пишат за уменията му са много преувеличени. Реално Конър е топ 5 боец в категория "перо". Може би дори е способен да защити колана си и от топ 5 боец да мине на шампионско ниво. Но докато не го направи го пишем като "топ 5". За леката и полусредната не мога да си го представя дори в топ 15. Конър успява да победи противниците си благодарение на това че е много по-едър и удря много по-силно от тях. В леката и полусредната тези му най-големи плюсове изчезват. Харизмата на Конър е толкова голяма че въпреки че веднъж падна от Диаз той отново е фаворит при букитата. Подобно на Андерсън Силва в реванша си с Уайдман - и във втория им двубой беше фаворит, макар да беше видно че в първия им двубой Уайдман го би без да е в оптималната си форма. Конър просто има умение да убеждава хората, това е. Ето снима си мини филмче за лагера в който е викнал какви ли не бойци за да му помагат, доктори, експерти и т.н. И хората викат "ей тоя се е стегнал сега ще разбие Диаз с тази специална подготовка". Хората казват "Конър ще намери начин да победи, той е умен". Но това да говориш умни неща в интервюта и да се биеш умно са две различни неща. Кога Конър е намирал начин да победи когато мач-ъпът стилово не е в негова полза? По мои спомени най-лошият му мач-ъп в UFC беше Мендес и то Мендес беше сянка на себе си, още от първата секунда на този мач! В началото вярвах че ритниците в стомаха са забавили Мендес, но реално той беше изморен още във втората минута на мача. Личеше си че въобще не е готов и няма да има сили за 3 рунда, а какво остава за 5. Конър го победи, но играеше ли по-различно от обикновено за да затрудни Мендес - не. Играеше си както винаги си е играл с много преса и търсейки нокаута.

Въпреки големия и скъп лагер и дългата подготовка смятам че Диаз ще бие този път. И ще е по-лесно от преди. Дали ще е по-бързо не знам, но ще е по-лесно. Може ли Даиз да падне и букито да си тръгне с парите ми - естествено. Но съм готов на този риск, защото двубои между супер хайпнат боец и горе-долу добър боец който е лош мач-ъп за хайпнатия са сравнително редки и не са за изпускане. Изпуснах да заложа на Алварез, Шевченко, Удли, Еленбъргър. Дали сега правя грешка че искам да се реванширам за пропуснатите печалби тогава и да спечеля от Диаз сега и Диаз да вземе да падне - напълно е възможно, но смятам че риска е оправдан.
Последна промяна TheRebel на 18 Авг 2016, 21:21, променена общо 1 път
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: Стратегия за залагане на ММА

  4     Мнениеот burning на 17 Авг 2016, 15:16

don't be surprised again mother*******
Аватар
burning
 
Мнения: 175
Регистриран на: 13 Фев 2012, 18:58
Град: varna

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron