Най-големият сайт за бойни спортове

       

Казарма - безсмислица или необходимост ?

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

За или против връщането на задължителната военна служба

За връщането на казармата
12
70%
Против
5
29%
 
Общо гласове : 17

Казарма - безсмислица или необходимост ?

  3     Мнениеот faro на 25 Мар 2016, 17:10

Хора, дайте малко да поразчупим форумчето с някоя актуална тема, говори се за връщането на казармата ? Аз лично бих искал да я върнат, но силно се съмнявам по простата причина, че може би няма достатъчно пари. Изкажете си мнението, има ли ползи от казармата и какви са те. Аз съм млад и я пропуснах, но знам че тук има стари кучета дето са карали военна служба, ще се радвам да споделите интересни истории, знам че те остават за цял живот. Също така какви са и минусите ?

Лично мое мнение е че ще има полза поне 1 година, така малко от обща култура да се знаят някои неща, като например как се действа при военно положение, природни бедствия, малко спорт и такива неща. Има много разглезени пикльовци с гелосани прически тип кристияно роналдо, много започна да се изнежва българският мъж.

П.П: Добавих и анкета.

Поздрави :)
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  3     Мнениеот Каньо на 25 Мар 2016, 17:53

Фаро ....казармата няма да се върне ,това е сигурно!
Но като гледам 90 % от форума ще видят много големи трудности.Тук се пенят ,но си ги представям ей такива изтърсаци като тролчетата(сещаш се кои) затворени с мен в спалното....ще станат първи приятели с Педераса. Иначе съм твърдо за казармата...6 месеца е напълно достатъчно за общо войсково обучение.

Януари месец щом дойде
Мен казармата ме взе
Смолянския гарнизон
Луд кашишки батальон
Вчера карах БМВ днеска емтелбе
Русо гадже имах аз
А сега търча със газ
Но ще дойде ден велик
В който грохнал стар кашик
Ще извика с пълен глас
Уволнение за нас !

Това пеехме ,докато бягахме 3 км с пълно бойно снаражение в сняг до кръста по баирите на Родопите !
Аватар
Каньо
 
Мнения: 568
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:18
Град: Провадия

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  0     Мнениеот worldworrior на 25 Мар 2016, 18:21

Твърдо ЗА! Дано я върнат защото е по-добре да се превърнеш в мъж,отколкото да си поредния скитник от махалата.
Ако стане чудо и я върнат,аз ще съм от първите отишли.
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  1     Мнениеот doktora70 на 25 Мар 2016, 19:38

Някои потребители задължително трябва да минат през казармата!
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  1     Мнениеот pikaso1212 на 25 Мар 2016, 23:36

Загуба на време и затъпяване. Това общо взето е казармата. 90% от военнослужещите не могат да изкачат хълм, та камо ли да тичат в сняг до кръста. Ако искате да станете мъже казармата не е мястото. Мъж се става в семейството, следвайки добрия бащин пример и евентуално примера на неколцина други хора, които могат да бъдат добър пример, нека ги нарека ментори в живота. Причината голяма част от момчетата днес да са шматки, гелосани типове ала Кристияно Роналдо или пропаднали наркомани, чалгари или мошенници е, че нямат бащи в буквалния или в преносния смисъл.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  0     Мнениеот ludvefira на 27 Мар 2016, 23:42

Здравейте пичове ;)
Някой от старото поколение /като мен/ в казармата да е правил "ножки" на банкнотата с номинал от 2 български лева? lol lol lol
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  0     Мнениеот pikaso1212 на 30 Мар 2016, 12:24

Ето горният коментар потвърждава мнението ми за простотията в казармата lol
Прави ми впечатление, че момчетата, които не са ходили войници имат някаква нереалистична представа за казармата, че едва ли не е място, където ще ги направят като Рамбо и ще придобият уменията на Беър Грилс. Истината е малко по-различна... ще гладуват и мизерстват, ще въшкясат, ако попаднат в трудови войски ще въртят кирката и ще си представят, че е автомат... ако не са в трудови войски може и да изстрелят някой и друг пълнител за една година и толкова.
Като иска някой да придобие бойни умения да се запише на стрелба, да стане ловец или да отиде на пейнбол... 100% ще има по-голям ефект. :DD
Да се запише в боксов клуб, самбо, киокушин и прочие. Да се хване на работа в някой завод на три смени за минимална заплата да види как се калява психиката и как се учи човек да свързва двата края на месеца.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  0     Мнениеот vilkata на 30 Мар 2016, 12:46

Те заводи не останаха.По селата работа да искаш, преди 2,3 години за овчар ти даваха на ден по 20 лева, като ти е подсигорено ядене, пиене и къща.За да окосиш една нива от 100, 200 метра ти даваха по 30 лева, за товарене на бали по 50.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  0     Мнениеот tanovsky на 31 Мар 2016, 12:21

Обобщавам: две години затвор без вина в най-хубавите години от човешкия живот. Смея да твърдя, че станах мъж, въпреки казармата.....
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Казарма - безсмислица или необходимост ?

  0     Мнениеот Цветан24 на 06 Апр 2016, 18:42

Хехеее 50лв. надник за товарене на бали ли бе, Вилка? Аз преди няколко години не успях да си намеря работа за лятото и две поредни лета товарих бали за по 20лв. , втората година вдигнаха на 25лв. Почваш сутрин от 7 и свършваш в 5 и нещо следобед , имаш една обедна почивка половин час и 2 кратки преди обед и следобед. Цял ден на 40 градуса направо ти се ебава мамата. По вашия край явно повече развързват кесията.

По повод казармата, 2 години е много време и то баш в тези ценни години. Половин година е достатъчно, обаче да се направи както трябва, не като сега тези простотии, които ги въвеждат за ученици и студенти. А и да не я връщат, който има желание май това е добър вариант: http://www.makbg.com/
Последна промяна Цветан24 на 07 Апр 2016, 01:02, променена общо 1 път
Аватар
Цветан24
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Мар 2015, 22:52
Град: Разград

Следваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron